VIDEO Kameraman na Tour zdržel Sagana, tak dostal lahví

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 7. 2015 14:10
Sportovní ředitel stáje Tinkoff-Saxo Sean Yates, v jehož týmu jezdí i Roman Kreuziger, bude muset na Tour de France vynechat jednu etapu.
Video: Mechanik od Tinkoff-Saxo hází lahev po kameramanovi | Video: www.youtube.com

Bourg-de-Péage - Sportovní ředitel stáje Tinkoff-Saxo Sean Yates, v jehož týmu jezdí i Roman Kreuziger, musel na Tour de France vynechat pondělní etapu. Vedení závodu ho potrestalo za nedělní incident, při němž mechanik jeho týmu hodil láhev s vodou na televizního kameramana na motorce.

Konflikt se odehrál zhruba 40 kilometrů před cílem ve Valence, když Slovák Peter Sagan potřeboval po defektu asistenci. Motorka s televizním kameramanem ale zastavila tak, že zablokovala týmový vůz a mechanik Faustino Muňoz se k elitnímu spurtérovi nemohl rychle dostat. Výměna kola proto trvala o něco déle, než je obvyklé, a frustrovaný Muňoz pak po motocyklu hodil láhev.

Vše zachytily další kamery na místě, a protože Yates v té době řídil týmový vůz s mechaniky, byl podle vedení Tour za chování zaměstnanců stáje zodpovědný. Do pelotonu se po suspendaci vrátí až ve středu, v úterý je na "Staré dámě" volný den.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Exprimátor Hudeček se vrací do pražské správy, bude pomáhat městským plánovačům

Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček  se částečně vrací do správy hlavního města. V Institutu plánování a rozvoje (IPR) bude mít na starosti vznik a řízení sekce rozvoje města. Sekce bude řešit propojení strategického a územního plánování Prahy. Hudeček zvítězil ve výběrovém řízení. ČTK to dnes sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. IPR je městskou příspěvkovou organizací a má na starosti územní plánování. Vznikl za Hudečkovy vlády transformací z tehdejšího Útvaru rozvoje města (URM).

"Ve velkých městech západní Evropy je již běžné, že strategické a územní plánování vzniká zároveň. Jedno bez druhého totiž v praxi dobře nefunguje. Cílem je usilovat o mnohovrstevnaté město, které myslí na funkčnost, estetiku a zejména na jeho obyvatele," uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.

V současném systému městského plánování nejdříve vzniká strategický plán a na jeho základě pak plán územní. To je podle vedení IPR dlouhodobě nefunkční. IPR se tomu už v minulosti snažil předejít, když pořizoval nový Metropolitní a Strategický plán souběžně. "Nicméně ne ve všech částech působí oba dokumenty harmonicky," uvedl ředitel.

V praxi to bude znamenat, že nově by mělo být o konkrétním území rozhodováno nejen z hlediska územního plánu, tedy, kde budou domy a kde silnice. V potaz bude nově bráno na zřetel také to, kolik bude například potřeba škol, jaká bude kulturní náplň nebo počet sportovišť.

Geograf a docent městského stavitelství a inženýrství Hudeček je nyní primárně vysokoškolským pedagogem. Přednáší mimo jiné na Univerzitě Karlově, VŠCHT nebo VŠE. Pražským primátorem byl v letech 2013 až 2014.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lavrov: Západ kritizuje zatčení Navalného, aby zakryl vlastní problémy

Kritika západních zemí na adresu Moskvy kvůli zatčení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného má za cíl odvést pozornost od jejich vlastních domácích problémů. Podle agentury TASS to v pondělí uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Navalnyj byl zadržen v neděli po návratu do vlasti poté, co se v Německu několik měsíců zotavoval z pokusu o otravu.

"Západní politici si myslí, že tímto způsobem budou schopni odvést pozornost od nejhlubší krize, ve které se nachází sám liberální model rozvoje," řekl Lavrov. Dodal, že elity na Západě jdou cestou vyhledávání nepřátel na mezinárodní scéně včetně Ruska, aby zakryly vnitřní politické problémy.

Zatčení ruského opozičního předáka odsoudila řada politických představitelů a zemí včetně předsedy Evropské rady Charlese Michela, českého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a předsedy vlády Andreje Babiše, amerického šéfa diplomacie Mikea Pompea, představitelů Německa, Británie, Francie, Itálie, pobaltských zemí nebo Kanady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy