Veselý: Zápas s Nadalem byl velká škola

ČTK ČTK
31. 7. 2015 9:47
Veselý hrál s devítinásobným šampionem Roland Garros dvě a čtvrt hodiny a prohrál 4:6, 6:7
Jiří Veselý
Jiří Veselý | Foto: Dalibor Sosna

Hamburk, Praha - Jako velkou zkušenost a motivaci do další práce bral tenista Jiří Veselý svůj první zápas se Španělem Rafaelem Nadalem. Bývalého prvního hráče světa potrápil ve čtvrtek ve 2. kole v Hamburku.

"Jsem rád, že dokážu i s nejlepšími hrát vyrovnaně. Motivuje mě to na sobě makat ještě tvrději. Nic lepšího mě v této fázi kariéry nemohlo potkat," napsal dvaadvacetiletý Veselý ČTK. "V každém případě to byla velká škola a zkušenost."

Veselý hrál s devítinásobným šampionem Roland Garros dvě a čtvrt hodiny a prohrál 4:6, 6:7. Čtyřikrát mu sebral servis a o svůj pětkrát přišel. "Tenis to byl ale velmi dobrý a z mé strany super. Podal jsem velmi solidní výkon," pochvaloval si Veselý.

Rodák z Příbrami cítil šanci, že by si mohl vynutit i třetí set. Poté co za stavu 4:5 odvrátil i za pomoci Nadala mečbol, dotáhl druhý set do tie-breaku, ale v něm získal jen dva body. "On zahrál zkušeně a já udělal pár chyb," uvedl Veselý.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy