Veselý si zahrál při výhře Denveru nad Detroitem

20. 3. 2014 8:51
Basketbalisté New York Knicks zvítězili v NBA posedmé za sebou, když si poradili i s vedoucím celkem Východní konference Indianou 92:86.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Basketbalista Jan Veselý odehrál tři minuty a 20 sekund při vítězství Denveru nad Detroitem 118:109. Český hráč v zápase NBA neskóroval a doskočil jeden míč.

Hráči New Yorku Knicks zvítězili posedmé za sebou, když si poradili i s vedoucím celkem Východní konference Indianou 92:86. Zaváhal také druhý tým Východu Miami, které bez LeBrona Jamese prohrálo v Bostonu 96:101.

Při utkání s Indianou si v New Yorku odbyl premiéru Phil Jackson v nové roli prezidenta Knicks a jeho tým mu udělal radost, když porazil Pacers poprvé v sezoně. Jacksona klub představil v první čtvrtině na obrazovce nad hřištěm a někdejší hráč New Yorku a pozdější úspěšný trenér Chicaga a Los Angeles Lakers se dočkal potlesku vestoje.

Strůjcem sedmé výhry Knicks v řadě byl Carmelo Anthony, jenž nastřílel 34 bodů. Amaré Stoudemire přidal 21 bodů.

"Dáváme se dohromady. Snažíme se udělat všechno pro to, abychom se dostali do play off," řekl pivot Tyson Chandler. Knicks na devátém místě ve Východní konferenci ztrácejí čtyři zápasy na osmou Atlantu a čtyři a půl zápasu na sedmé Charlotte.

LeBron James nenastoupil k utkání v Bostonu kvůli bolestem zad a Miami bez něho utrpělo dvacátou porážku v sezoně. Tři minuty před koncem bylo utkání vyrovnané 94:94. Poté se dvakrát prosadil bostonský Rajon Rondo a hráči Heat ve zbytku utkání proměnili už jen jednu střelu. Rondovi chyběl jediný bod k zisku triple double (15 asistencí a 10 doskoků). V dresu Miami se nedařilo Chrisu Boshovi, jenž zůstal na šesti bodech.

San Antonio jede, odnesli to Lakers

Pojedenácté v řadě zvítězili hráči lídra soutěže San Antonia, kteří porazili Los Angeles Lakers 125:109. Sedm dvouciferných střelců Spurs vedl Tony Parker s 25 body.

Minnesota zdolala Dallas 123:122 po prodloužení. Timberwolves střelecky vedl s 35 body Kevin Love, ale výborně zahrál hlavně Ricky Rubio, který si připsal triple double. Španělský rozehrávač nasbíral 22 bodů, 15 asistencí, 10 doskoků a čtyři zisky. Jen dalším třem aktivním hráčům NBA se povedlo v jednom utkání zaznamenat taková čísla.

Podvaadvacáté v řadě prohrála Philadelphia, jež podlehla Chicagu 94:102. Sixers běží dvě černé rekordní klubové série, protože navíc prohráli už posedmnácté v řadě na domácím hřišti.

NBA:

Boston - Miami 101:96, Brooklyn - Charlotte 104:99, Dallas - Minnesota 122:123 po prodl., Denver - Detroit 118:109 (za domácí Veselý 1 doskok), LA Lakers - San Antonio 109:125, Memphis - Utah 96:86, New Orleans - Toronto 100:107, New York - Indiana 92:86, Philadelphia - Chicago 94:102, Phoenix - Orlando 109:93.

2. Portland 68 44 24 64,7
3. Minnesota 66 34 32 51,5