Veselý pomohl Fenerbahce devatenácti body porazit Chimki Moskva

17. 12. 2015 20:07
Český basketbalista Jan Veselý byl nejužitečnějším hráčem Fenerbahce při výhře 70:68 na hřišti Chimki Moskva v závěrečném kole základních skupin Evropské ligy.
Jak Veselý v barvách národního mužstva na leotšním Mistrovství Evropy.
Jak Veselý v barvách národního mužstva na leotšním Mistrovství Evropy. | Foto: Reuters

Moskva - Český basketbalista Jan Veselý byl nejužitečnějším hráčem Fenerbahce při výhře 70:68 na hřišti Chimki Moskva v závěrečném kole základních skupin Evropské ligy. Reprezentační pivot se na vítězství podílel 19 body, šesti doskoky, dvěma bloky, dvěma asistencemi a třemi získanými míči. Istanbulský celek si připsal osmé vítězství a potvrdil první místo ve skupině A.

Po celé utkání se hrálo velmi vyrovnané utkání a ani jeden tým neodskočil do dvouciferného náskoku. V první půli mělo lehce navrch Chimki, ve druhé spíše Fenerbahce, tři minuty před koncem však ruský klub vedl o pět bodů.

Dvě trojky Bobbyho Dixona však skóre otočily. Moskvané se znovu ujali vedení, které mohli ještě navýšit, ale skvělou obranu předvedl Veselý a zablokoval pokus protihráče. Navíc získal i důležité doskoky. Šest vteřin před koncem pak mohl z šestek rozhodnout Udoh, který prvním trestným hodem srovnal, druhý sice nedal, míč však doskočil Bogdanovič a rozhodl o výhře Fenerbahce.