Fenerbahce Istanbul

Fenerbahce Istanbul

Turecký fotbalový celek se  sídlem v Istanbulu. Devatenáctinásobný vítěze nejvyšší turecké soutěže, naposledy triumfoval v sezoně 2013-14. Hráči "Žlutých kanárků" vybojovali také šest tureckých pohárů a 9krát zvítězili v Superpoháru.

Zápasy hraje na stadionu Sükrü Saracoglu Stadium pro více než 50 500 diváků. V evropských pohárech došlo Fenerbahce nejdále do semifinále Evropské ligy v sezoně 2012-13. Od června 2013 je kmenových hráčem týmu český obránce Václav Kadlec.

Fanoušci Slavie se na zápas Konferenční ligy v Istanbulu nepodívají

Fanoušci Slavie se nedostanou na první zápas úvodního kola vyřazovací fáze fotbalové Konferenční ligy na stadionu Fenerbahce Istanbul (17. února). Podle pražského klubu v Turecku kvůli pandemii covidu-19 platí na všechna utkání zákaz vstupu pro hostující příznivce.

Slavia vzhledem k vysokému počtu nakažených nepředpokládá, že by se aktuální opatření v Turecku ještě do začátku vzájemného duelu změnila. Čeští mistři tak na svém webu vyzvali fanoušky, aby do Istanbulu na zápas necestovali. Odveta v Edenu je na programu ve čtvrtek 24. února.

Škodův gól Rizesporu v prvním ligovém kole na body nestačil

Fotbalový kanonýr Milan Škoda se trefil hned v prvním kole turecké ligy. V minulé sezoně po lednovém odchodu ze Slavie skóroval v jarní části desetkrát, dnes byl jediným střelcem Rizesporu, který však doma podlehl Fenerbahce 1:2.

Škoda byl dnes prvním střelcem nového ročníku turecké Superligy. V 59. minutě si naskočil na Melnjakův centr a dostal domácí do vedení. Favorizované Fenerbahce, které v prvním poločasu neproměnilo penaltu, však vývoj otočilo.

Škoda zápas nedohrál, v 79. minutě byl střídán.

Turecká fotbalová liga - 1. kolo:

Rizespor - Fenerbahce 1:2 (za domácí gól Škoda).

Zdroj: ČTK
Pokračovat