Vémola nečekaně přišel bez boje o pás šampiona. Nesplnil váhu, má o 0,6 kilogramu víc

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 3. 2021 14:55
Přední český MMA bojovník Karlos Vémola nesplnil váhový limit před sobotním titulovým zápasem s Milanem Ďatelinkou a přišel o pás šampiona české organizace Oktagon ve střední váhové kategorii do 84 kilogramů.
Karlos Vémola
Karlos Vémola | Foto: Dalibor Sosna

Souboj Vémola - Ďatelinka se přesto v Brně uskuteční a bude vrcholem galavečera, ale pás si z něj může odnést pouze slovenský vyzyvatel.

Zatímco Ďatelinka váhový limit bez problémů splnil, Vémola jej o 0,6 kg překročil. A lékaři mu s ohledem na obavy o jeho zdraví následně zakázali pokoušet se o další úpravu váhy.

"Došlo k situaci, která se už v historii MMA stala, ale dala by se napočítat na prstech jedné ruky. Karlos jde zítra jen superfight s Ďatelinkou, a pokud Ďatelinka zvítězí, stane se šampionem střední váhy Oktagonu," uvedl promotér organizace Ondřej Novotný.

Zároveň potvrdil, že Vémola titul dnes okamžitě podle pravidel ztratil. "I kdyby zítra vyhrál, už není šampionem organizace. Karlos zítra bojuje pouze o čest, slávu a také o dost ztenčené peníze," doplnil.

Druhým vrcholem akce v brněnské Zoner Bobyhall bude zápas přední české MMA bojovnice Lucie Pudilové. Ta na poslední chvíli nahradila na covid-19 pozitivně testovanou Polku Martu Waliczekovou a utká se s Maiju Suotamaovou z Finska.

"Jsem furt připravená. Do zápasu jdu po těžkém tréninku, ale to nevadí, cítím se dobře a jsem v top formě," vyhlásila Pudilová, která se představila na minulé akci Oktagonu na konci ledna.

"Koukla jsem na ni, vím, co od ní očekávat. Samozřejmě, že vždy můžete prohrát, ale v tom nehraje roli, že jsme vzala zápas na poslední chvíli. Mám ráda velké výzvy, na to se vždy namotivuju," přidala k souboji se severskou zápasnicí jediná Češka, které se prosadila do světové organizace UFC.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Některé britské čerpací stanice přerušily provoz. Nemá jim kdo dovézt palivo

V Británii muselo dočasně přerušit provoz několik čerpacích stanic, protože jim došly pohonné hmoty. Ty na ně kvůli chybějícím řidičům nákladních aut nemá kdo dovézt, v rafinériích je přitom benzinu i nafty dost. Ministr dopravy Grant Shapps dnes vyzval motoristy, aby se nesnažili natankovat si do zásoby, informovala veřejnoprávní BBC na svých internetových stránkách.

Agentura Reuters napsala, že u některých čerpacích stanic v Londýně a jihoanglickém hrabství Kent se dnes tvořily fronty aut. Asociace prodejců pohonných hmot doporučila motoristům, aby měli v nádrži tolik paliva, aby jim vystačilo na cestu k záložní stanici pro "vzácný" případ, že na první nebude k dostání.

V některých britských médiích se objevily informace, že britská vláda v situaci, kdy v zemi chybí až 100.000 řidičů nákladních aut, uvažuje o nasazení vojáků. "Pokud by to pomohlo, povoláme je," řekl Shapps BBC. Dodal ale, že není jasné například to, zda vojáci mohou řídit vozidla s civilní registrací.

Už měsíce zástupci supermarketů a zemědělců upozorňují, že vzhledem k nedostatku řidičů jsou narušené dopravní řetězce, kvůli čemuž mají problémy dostat zboží na pulty obchodů.

V televizi Sky Shapps řekl, že nedostatek řidičů je celosvětový problém kvůli tomu, že během pandemie covidu-19 se nekonaly zkoušky pro nové šoféry. Británie podle něho proto počet zkoušek zdvojnásobuje. Těm současným je v průměru 55 let a stěžují si na špatné pracovní podmínky i platy.

Řidičů je v Británii nedostatek ale i kvůli brexitu, po němž je pro pracovníky z jiných evropských zemí těžší získat pracovní povolení. Asociace silniční nákladní dopravy (RHA) vyzvala vládu, aby v blízké době tato pravidla zmírnila. K tomu Shapps řekl, že nechce, aby britské řidiče vytlačili jejich kolegové ze zemí Evropské unie, kteří mají nižší nároky na mzdy.

Rod McKenzie z RHA podle BBC řekl, že více řidičů profesi opouští, než do ní přichází. "Je to takhle jednoduché: všechno, co v Británii máme, se dováží nákladními auty. Takže pokud je nedostatek řidičů, je nevyhnutelné, že všechny věci, které chceme, nedostaneme, kdy chceme," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy