MMA v šoku. Dvojnásobného šampiona ubodali při rvačce v baru, měl krátce před svatbou

Sport Sport
24. 3. 2021 10:32
Ruský bojovník a šampion MMA Alan Chadzijev byl ubodán při rvačce v restauraci v Mozdoku v Severní Osetii.
Alan Chadzijev
Alan Chadzijev | Foto: Instagram

K incidentu došlo v úterý večer v restauraci "Vegas", kterou 31letý bojovník navštívil se svým bratrem.

Z dosud neznámých důvodů přerostla slovní hádka mezi několika návštěvníky v bitku, přičemž Chadzijev se údajně pokoušel obě znesvářené strany oddělit.

V následném tragickém sledu událostí ruský bojovník dostal bodnou ránu do srdce a i přes rychlý převoz do nemocnice na následky zranění zemřel.

Nebyl však jedinou obětí incidentu - Chadzijevův bratr ve snaze o pomstu napadl útočníka a podle nepotvrzených informací ho následně usmrtil.

Tragickou událost už vyšetřují policejní orgány, nechybí ale ani místní vojenské vyšetřovací oddělení, protože bratr Chadzijeva je údajně vojákem. 

Informaci o úmrtí jednatřicetiletého bojovníka potvrdil Oleg Chabalov, šéf oblasti Mozdok. "Byl to skvělý chlap! Ještě včera jsem s ním mluvil… Jak se to mohlo stát? Upřímnou soustrast všem jeho přátelům a příbuzným. Ve svém životě mohl udělat mnoho dobrých věcí!" napsal na Instagram.

Chadzijev je dvojnásobným mistrem světa MMA v kategorii Full Contact Fighting. Prezident Severoosetské federace MMA Ibragim Tibilov doplnil, že do Mozdoku cestoval na svatební obřad. "Přiletěl z Moskvy, aby se oženil se svou přítelkyní," oznámil zarmoucený funkcionář.

McGregor utrácí miliony za nové hodinky. Lidé si z nich neúnavně utahují:

McGregor utrácí miliony za nové hodinky. Lidé si z nich neúnavně utahují | Video: Instagram/Conor McGregor
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy