MMA v šoku. Dvojnásobného šampiona ubodali při rvačce v baru, měl krátce před svatbou

Sport Sport
24. 3. 2021 10:32
Ruský bojovník a šampion MMA Alan Chadzijev byl ubodán při rvačce v restauraci v Mozdoku v Severní Osetii.
Alan Chadzijev
Alan Chadzijev | Foto: Instagram

K incidentu došlo v úterý večer v restauraci "Vegas", kterou 31letý bojovník navštívil se svým bratrem.

Z dosud neznámých důvodů přerostla slovní hádka mezi několika návštěvníky v bitku, přičemž Chadzijev se údajně pokoušel obě znesvářené strany oddělit.

V následném tragickém sledu událostí ruský bojovník dostal bodnou ránu do srdce a i přes rychlý převoz do nemocnice na následky zranění zemřel.

Nebyl však jedinou obětí incidentu - Chadzijevův bratr ve snaze o pomstu napadl útočníka a podle nepotvrzených informací ho následně usmrtil.

Tragickou událost už vyšetřují policejní orgány, nechybí ale ani místní vojenské vyšetřovací oddělení, protože bratr Chadzijeva je údajně vojákem. 

Informaci o úmrtí jednatřicetiletého bojovníka potvrdil Oleg Chabalov, šéf oblasti Mozdok. "Byl to skvělý chlap! Ještě včera jsem s ním mluvil… Jak se to mohlo stát? Upřímnou soustrast všem jeho přátelům a příbuzným. Ve svém životě mohl udělat mnoho dobrých věcí!" napsal na Instagram.

Chadzijev je dvojnásobným mistrem světa MMA v kategorii Full Contact Fighting. Prezident Severoosetské federace MMA Ibragim Tibilov doplnil, že do Mozdoku cestoval na svatební obřad. "Přiletěl z Moskvy, aby se oženil se svou přítelkyní," oznámil zarmoucený funkcionář.

McGregor utrácí miliony za nové hodinky. Lidé si z nich neúnavně utahují:

McGregor utrácí miliony za nové hodinky. Lidé si z nich neúnavně utahují | Video: Instagram/Conor McGregor
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy