1. 5. 2009 17:26
Vaidišová - Compostizodeová-Andresová 6:1, 6:1
Nicole Vaidišová začala v Římě úspěšně
Nicole Vaidišová začala v Římě úspěšně | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Řím - Bývalá česká tenisová jednička Nicole Vaidišová musí poprvé po pěti letech hrát v kvalifikaci a v boji o účast na turnaji v Římě si zatím vede úspěšně.

Někdejší světová sedmička dnes porazila v prvním kole Španělku Eloisu Compostizodeovou-Andresovou hladce dvakrát 6:1.

Další soupeřkou Vaidišové, která je v kvalifikaci nasazena jako číslo jedna, bude lepší z dvojice Jaroslava Švedovová z Kazachstánu a Corinna Dentoniová z Itálie.

Pokud česká tenistka uspěje, postoupí do hlavní soutěže antukového turnaje s dotací dva miliony dolarů. Do ní se přímo dostala Lucie Šafářová.

Dvacetiletá Vaidišová musela do kvalifikace poté, co se letos vinou špatných výsledků v úvodu sezony výrazně propadla ve světovém žebříčku, v němž v březnu klesla až na 80. místo.

Po obnovení spolupráce s nevlastním otcem Alešem Kodatem se snaží vrátit zpět mezi elitu a momentálně je v pořadí WTA na 59. pozici.

Kvalifikaci s výjimkou grandslamů hrála Vaidišová naposledy v srpnu 2004 na turnaji ve Vancouveru, který nakonec v patnácti letech celý vyhrála a získala svůj první titul.