Pastrňák i Zacha chtějí přiletět. Rozhodne zítřejší zdravotní prohlídka v Bostonu

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 18. 5. 2024 19:36
Vedení hokejové reprezentace potvrdilo zájem posílit tým na mistrovství světa v Praze o útočníky Davida Pastrňáka a Pavla Zachu z Bostonu. Hráče kontaktovali generální manažer reprezentace Petr Nedvěd s asistentem Martinem Havlátem a zjistili, že oba chtějí na turnaj přiletět.
Pavel Zacha a David Pastrňák
Pavel Zacha a David Pastrňák | Foto: Reuters

"Během dnešního odpoledne jsme se s nimi spojili. Oba mají zájem na MS přijet, byť jsou po dvou těžkých sériích play off samozřejmě lehce 'obouchaní'. Zítra ráno budou absolvovat zdravotní prohlídku v Bostonu," informoval Nedvěd.

Pokud obě opory Bruins projdou prohlídkou bez potíží, dorazí Čechům na šampionát během pár dnů tři velmi výrazné posily.

Již dnes se k týmu připojil další útočník Martin Nečas, který s Carolinou vypadl v noci na pátek.

Ten se do sestavy zařadil ještě před večerním utkáním proti Velké Británii, do druhého útoku k Davidu Tomáškovi a Ondřeji Palátovi.

"Pokud zdravotní prohlídka dopadne dobře a Boston hráče uvolní, pokusíme se jim najít nejrychlejší letecký spoj do Prahy. Pokud by všechno dobře dopadlo, k týmu by se teoreticky mohli připojit v pondělí," doplnil Nedvěd k dvojici Pastrňák - Zacha.

Pastrňák reprezentoval naposled na šampionátu v Tampere před dvěma lety, kde výrazně přispěl k zisku bronzových medailí. Zacha v minulosti pozvánky opakovaně odmítal a v Praze by prožil debut v dresu dospělé reprezentace.

Už vzhledem k příjezdu Nečase potvrdí národní tým konec nadějí na start jednoho z hráčů čekajících na svou šanci. Mimo hru jsou dosud obránce Jan Ščotka a útočníci Radan Lenc s Michalem Kovařčíkem, kteří nebyli zapsaní na turnajovou soupisku právě s ohledem na možné posílení mužstva hráči ze zámoří.

 

Právě se děje

Další zprávy