Petra Kvitová - Alizé Cornetová

Petra Kvitová
2:0
Alizé Cornetová

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu 2. kola čtyřhry mezi turnajovou pětkou Petrou Kvitovou a Francouzkou Alizé Cornetovou. Zápas začne po 19. hodině SELČ.

Francouzská tenistka Alizé Cornetová
Francouzská tenistka Alizé Cornetová | Foto: Reuters

Dvaadvacetiletá česká hráčka porazila v 1. kole 7:6 a 6:1 Slovinku Polonu Hercogovou, stejně stará Francouzka si na úvod turnaje poradila s domácí Nicole Gibbsovou (7:6 a 6:3).

Světová pětka a padesátka se spolu ještě neutkaly. Zatímco Kvitová má na kontě devět titulů na okruhu WTA (včetně loňského Wimbledonu a Turnaje mistryň) a loni pomohla  k triumfu i ve Fed Cup, Cornetová ještě žádný velký turnaj nevyhrál.

Zápas 1. kola mužské dvouhry mezi čtvrtým nasazeným Davidem Ferrerem a Kevinem Andersonem skončil (3:0 na sety). Zápas Kvitová - Cornetová tedy začne zhruba v 19:50 SELČ.

Připomeňme si, že do 3. kola už postoupila Lucie Šafářová, která ve třech setech porazila Kanaďanku Aleksandru Wozniakovou. Naopak ve 2. kole vypadla Lucie Hradecká, která ve dvou setech podlehla domácí naději Mallory Burdetteové. Do 2. kola ve čtyřhře také postoupil Radek Štěpánek po boku indického parťáka Leandra Paese a František Čermák spolu se Slovákem Michalem Mertiňákem.

Obě hráčky už jsou na kurtu, zápas za chvíli začne.

0:0

Zápas začíná, na podání jde jako první Kvitová.

1:0

Kvitová první hru získává pro sebe. Sice prohrávala 15:30, pak si ale třikrát pomohla výborným servisem.

1:1

Také Francouzka svůj první servis uhrála. Od stavu 40:0 sice Petra uhrála dva fiftýny, pak ale Cornetová skvěle zaservírovala.

2:1

Petra si na své poměry na úvod setu překvapivě snadno drží svůj servis, tentokrát díky dobrému servisu a vítězným míčům z forhendu povolila soupeřce jediný fiftýn.

2:2

Petra si při podání Francouzky vypracovala první brejkbol zápasu, return však poté nasměrovala do autu. Francouzka naopak poté svůj druhý gembol zužitkovala.

3:2

Brejkboly a hned dva v řadě si vypracovala i Cornetová, za stavu 15:40 však zahrála Petra dva přímé body ze servisu a čtyřmi body v řadě přece jen svůj servis uhájila.

3:3

Francouzka srovnává. Petra sice snížila na 30:40, pak ale Cornetová uzavřela hru esem.

3:4

Bohužel tentokrát už Kvitová o své podání přichází a to v nejméně vhodnou dobu. Cornetová se dostala opět do vedení 40:15, nyní však hned první brejkbol proměnila.

4:4

Petra si však bere ztracené podání hned zpět. Cornetová sice vedla 40:15, pak ale udělala dvě nevynucené chyby a navíc Petra čtyřmi míči v řadě dotáhla hru do vítězného konce.

5:4

Petra brejk snadným způsobem potvrzuje, a Cornetová tak bude po pauze podávat na udržení se v setu.

Za stavu 30:40 si vypracovala Petra první setbol zápasu.

6:4

Petra skvělým returnem setbol proměňuje, a vyhrává tak první set v poměru 6:4.

0:0

Začíná druhý set, na podání do něj vstoupí opět Kvitová.

1:0

Stejně jako v úvodním gemu prvního setu Petra prohrávala 15:30, ale i tentokrát si pomohla třemi velmi dobrými servisy.

2:0

Petra se přibližuje postupu. Za stavu 30:40 Petra zahrála výborný return a Cornetová vrátila míč jen do autu.

3:0

Petra brejk potvrzuje svou první čistou hrou v zápase a už je jen tři gemy od postupu.

3:1

Kvitová sice vedla 30:15, pak ale udělala tři nevynucené chyby a nabídla Francouzce první hru ve druhém setu.

Informace z ostatních kurtů, Jan Hájek prohrál v 1. kole s Američanem Brianem Bakerem 0:3 na sety, ve 2. kole prohrála i Kristýna Plíšková, která ve dvou setech podlehla Lucemburčance Mandy Minellaové.

4:1

Petra však odpovídá dalším snadným ziskem gemu při svém servisu a od výhry už ji dělí jen dvě hry.

4:2

Také Cornetová si připsala na své konto první čistou hru v zápase a drží se v boji o zisk druhého setu.

5:2

Kvitová je jedinou hru od postupu. Cornetová se sice dokázala dostat na shodu, ale pak chybovala a Petra zkušeně hru dopodávala do vítězného konce. Cornetová půjde po pauze podávat na udržení se v zápase.

5:3

Cornetová se ve udržela ve hře, nyní však bude Kvitová podávat na ukončení duelu.

40:0 a tři mečboly pro Petru.

6:3

Je konec. Petra Kvitová vyhrává závěrečný gem čistou hrou a po setech 6:4 a 6:3 postupuje do třetího kola, kde se utká s další Francouzkou Pauline Parmentierovou, která vyřadila ve dvou setech Belgičanku Yanine Wickmayerovou.

S tímto se s Vámi loučím a u další online reportáže z US Open se těším na shledanou.