Střelkyně Emmons porodila syna Martina Henryho

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 6. 2013 22:15
Olympijská vítězka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons už je dvojnásobnou matkou. V Plzni se jí dnes narodil syn, který dostal jméno Martin Henry.
Kateřina Emmons získala na hrách v Londýně čtvrté místo, ihned poté už podruhé kvůli mateřství přerušila kariéru.
Kateřina Emmons získala na hrách v Londýně čtvrté místo, ihned poté už podruhé kvůli mateřství přerušila kariéru. | Foto: Milan Jaroš, ČOV

Plzeň - Olympijská vítězka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons už je dvojnásobnou matkou.

V Plzni se jí dnes narodil syn, který dostal jméno Martin Henry. S americkým střelcem Mattem, rovněž olympijským šampionem, už má česká reprezentantka čtyřletou dceru Julii.

"Oba (rodiče) jsme moc šťastní a nemůžeme se dočkat, až ukážeme Martínka jeho sestřičce. Martínek se má k světu....," uvedla střelkyně na facebooku. Syn po narození měřil 51 centimetrů a vážil 3,52 kilogramu.

O návratu není Emmons rozhodnutá

Emmonsovi se v zimě natrvalo přestěhovali z USA do Plzně, odkud devětadvacetiletá střelkyně pochází.

Po návratu domů majitelka kompletní sady olympijských medailí z Atén a Pekingu a bývalá mistryně světa uvedla, že se chce k soutěžím znovu vrátit, ale už plánuje střílet jen ze vzduchovky, která vždy byla její silnější disciplínou. Vybojovala v ní zlato v Pekingu a bronz v Aténách.

Připustila i možnost, že už se ke střelbě nevrátí. "Na to jsem myslela i před narozením Julinky. Na takovou variantu musím být připravená, je to sport, ale věřím, že to zvládnu, když budu mít jenom vzduchovku," řekla Emmons.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy