Emmons zklamala v malorážce, do finále jde ale Sýkorová

Sport Sport
4. 8. 2012 10:03
Medailová naděje je pryč, Kateřina Emmons pokazila v kvalifikaci poslední kolo.
Kateřina Emmons pokazila poslední kolo kvalifikace.
Kateřina Emmons pokazila poslední kolo kvalifikace. | Foto: CPA - Eduard Erben

Londýn - Velká česká naděje na medaili na olympiádě v Londýně vzala za své. Kateřina Emmons pokazila kvalifikaci ve střelbě z malorážky a do finále se nepodívá. Nahradit by jí ale překvapivě mohla Adéla Sýkorová, která do klání o cenné kovy postoupila ze čtvrtého místa. Finále začne ve 13:45 našeho času.

Emmons nebude obhajovat stříbro z Pekingu, v kvalifikaci totiž po nezdarech v posledním kole obsadila až dvaatřicátou pozici. Položku vleže sice zvládla skvěle, závěrečná střelba v kleče jí však nezastihla v ideálním rozpoložení.

Naopak pětadvacetiletá Sýkorová, která před čtyřmi lety na své první olympiádě obsadila devatenácté místo, zvádla nejlépe prostřední položku vestoje. V posledním kole pak místo ve finálové osmičce v pohodě uhájila a na třetí Rusku Vdovinovou ztratila pouhý bod. Kvalifikaci vyhrála v olympijském rekordu Američanka Grayová.

Podrobnosti připravujeme

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy