Štěpánek se po deseti letech rozešel s trenérem Kordou

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 8. 2011 11:00
Korda se věnuje rozvoji golfového talentu své dcery

Montreal - Po deseti letech se tenista Radek Štěpánek rozešel s trenérem Petrem Kordou, jenž už nemá na dvaatřicetiletého svěřence čas.

Čerstvý vítěz turnaje ve Washingtonu si našel náhradu v českém rodákovi s německým pasem Ivu Wernerovi. Informoval o tom dnešní deník Sport.

Štěpánek se s Kordovou pomocí dostal mezi nejlepší tenisty na okruhu ATP a ve světovém žebříčku byl nejvýše v červenci 2006 na osmém místě. Bývalého kouče měl za výborného metodika, psychologa i kamaráda. Korda se však v posledních letech zároveň intenzivně staral o rozvoj golfového talentu své osmnáctileté dcery Jessiky a obojí už skloubit nedokázal.

Čtěte také:

Benešové v Torontu vzdala Cibulková, Hradecká vypadla
Štěpánek se posunul v tenisovém žebříčku na 27. místo

"Před několika týdny mi Petr oznámil, že se vzhledem k náročnému programu Jessiky musel rozhodnout mezi mnou a rodinou a že jeho volbou je Jessica," řekl Sportu Štěpánek, aktuálně 27. hráč světa.

Náhradu za vítěze Australian Open z roku 1998 si však našel rychle. Od srpna spolupracuje s Wernerem, jenž v minulosti pracoval právě s Kordou, byl v Přerově, pražském klubu ČLTK a v roce 1982 emigroval.

Štěpánek tak za poslední měsíce zcela překopal svůj podpůrný tým. Místo Petra Pály, jenž ho doprovázel po turnajích, už na jaře najal českého tenistu Theodora Devotyho.

 

Právě se děje

Další zprávy