Štěpánek zdolal Monfilse a vyhrál turnaj ve Washingtonu

7. 8. 2011 23:47
Peschkeová se Srebotnikovou vyhrály třetí turnaj v řadě
Radek Štěpánek.
Radek Štěpánek. | Foto: Reuters

Washington - Český tenista Radek Štěpánek porazil ve finále turnaje ve Washingtonu nejvýše nasazeného Francouze Gaela Monfilse a dočkal se po dvou a půl letech turnajového triumfu.

Štěpánek v utkání, které dvakrát přerušil déšť, v obou setech dominoval a zvítězil dvakrát 6:4.

Český hráč se stal nejstarším hráčem, který se v letošním roce dostal do finále turnaje ATP, a také ho vyhrál.

Ve Washingtonu nenasazený Štěpánek získal svůj pátý turnajový vavřín kariéry a opět potvrdil, že miluje tvrdý povrch. Všechny své tituly totiž získal právě na tomto podkladu.

Štěpánek je nejstarším finalistou letošní sezony ATP
Štěpánek si s Monfilsem zahraje o první titul sezony

Rodák z Karviné navázal na triumfy v Rotterdamu 2006, Los Angeles 2007, San Jose 2009 a v Brisbane téhož roku.

Proti Monfilsovi dvaatřicetiletý Štěpánek používal taktiku častých přechodů k síti a v každé sadě dokázal jednou prolomit soupeřovo podání. V obou případech to dokázal v první hře setu.

Za titul Štěpánek získal 264.000 dolarů a 500 bodů, což by ho mělo ze současného 54. místa na žebříčku vynést k první třicítce.

Další český tenisový úspěch má na svědomí Květa Peschkeová, která se svou slovinskou partnerkou Katarinou Srebotnikovou vyhrála již třetí turnaj v řadě.

Po triumfech v Eastbourn a na Wimbledonu uspěly světové deblové jedničky i na tvrdém povrchu v americkém Carlsbadu.

Ve finále zdolaly domácí dvojici Kopsová - Jonesová jednoznačně 6:0 a 6:2. Šestatřicetiletá Peschkeová získala již svůj jednadvacátý titul ve čtyřhře na okruhu WTA.

Washington - dvouhra - finále:
Štěpánek - Monfils (1-Fr.) 6:4, 6:4.

Carlsbad - čtyřhra - finále:
Peschkeová, Srebotniková (1-ČR/Slovin.) - Kopsová-Jonesová, Spearsová (USA) 6:0, 6:2.