Federer - Štěpánek 6:3, 6:3, 6:2
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Reuters

New York - Grandslamový US Open je už ve dvouhrách bez české účasti.

Poslední zástupce tuzemského tenisu Radek Štěpánek prohrál ve třetím kole v neděli se světovou dvojkou a obhájcem titulu Rogerem Federerem 3:6, 3:6, 2:6.

Švýcar tak na kurtu Arthura Ashe vrátil karvinskému rodákovi pár měsíců starou porážku z římské antuky.

Štěpánek vyhlíží Federera: Každý jde porazit. Tečka
Krach z olympiády pokračuje. Tenisté jsou na dně

Štěpánek si na bývalou světovou jedničku před zápasem věřil, ale nedělní duel začal hned ztrátou svého podání.  To přitom na turnaji do té doby ani jednou neprohrál

Ztrátu sice záhy smazal, jenže v koncovce první sady jej znovu soupeř brejknul a Federer dokráčel k výhře v první sadě 6:3.
Švýcarský tenista výborně podával, dařilo se mu na síti a svoji převahu zužitkoval i ve druhém setu, kdy znovu dokázal vzít

Štěpánkovi podání za stavu 4:3 a set skončil stejným skóre jako první.

Federer hru následně zcela ovládl a Štěpánek už neměl nárok. Rodák z Basileje v kvapíkovém tempu vyhrál třetí set 6:2.