15. 6. 2012 21:15
Štěpánek, Berdych ani Nadal do semifinále turnaje v Halle neproklouzli.
Radek Štěpánek.
Radek Štěpánek. | Foto: Reuters

Halle - Dlouhé bitvy s nešťastným koncem odehráli ve čtvrtfinále tenisového turnaje v německém Halle Radek Štěpánek a Tomáš Berdych.

Štěpánek po dvou a půl hodinách prohrál s Rusem Michailem Južným 4:6, 6:4 a 4:6, Berdych zase neuspěl proti domácímu veteránovi Tommymu Haasovi, jemuž po dvou hodinách hry podlehl 4:6, 6:3 a 5:7

Vypadl i nedávný vítěz French Open a turnajová jednička Španěl Rafael Nadal, který na prvním letošním travnatém turnaji podlehl ve čtvrtfinále domácímu Philippu Kohlschreiberovi hladce 3:6 a 4:6.

Do semifinále naopak postoupila turnajová dvojka Roger Federer. Švýcarský tenista po velkém boji porazil kanadského tenistu Milose Raonice po setech 6:7, 6:4 a 7:6, a udržel si tak šanci na svůj šestý triumf na tomto turnaji.

Haas vyrovnal bilanci na 2:2

Třetí nasazený Berdych sehrál s Haasem vyrovnaný duel, v němž v každém setu rozhodla jediná ztráta podání.

V třetí sadě to zpočátku vypadalo, že český tenista zúročí po zisku druhého setu zvýšené sebevědomí, Haas ale všechny jeho šance na brejk odvrátil.

V poslední hře pak sedmého hráče světa zradilo podání. Berdych zahrál dvě dvojchyby a usnadnil tak soupeři cestu k mečbolu.

První sice ještě s pomocí pásky odvrátil, druhý už ale Haas využil a vyrovnal bilanci vzájemných zápasů na 2:2.

Štěpánek podlehl Južnému už počtvrté

Třiatřicetiletý Štěpánek na ruského soupeře nestačil počtvrté ze šesti vzájemných zápasů. Na trávě s ním ale tentokrát sehrál vyrovnanou partii.

Začal skvěle, když hned v první hře sebral Južnému servis. Jenže v průběhu první sady o brejk přišel a sadu ztratil.

Druhý set odstartoval stejně dobře a tentokrát situaci zvládl a set získal. V rozhodující sadě si oba hráči drželi servis až do poslední desáté hry. Hned první mečbol Južnyj proměnil a postoupil do semifinále.

Halle - muži (tráva):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Južnyj (Rus.) - Štěpánek 6:4, 4:6, 6:4, Haas (Něm.) - Berdych (3) 6:4, 3:6, 7:5, Kohlschreiber (8-Něm.) - Nadal (1-Šp.) 6:3, 6:4, Federer (2-Švýc.) - Raonic (7-Kan.) 6:7 (4:7), 6:4, 7:6 (7:3).