Štafeta po slibném začátku devátá

SportPlus, ČTK
19. 2. 2006 11:47
Pragelato   - Česká štafeta běžců na lyžích ve složení Martin Koukal, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Dušan Kožíšek obsadila v olympijském závodě na 4x10 km  po výborných úvodních třech úsecích deváté místo. Suverénně vyhráli domácí Italové.

Domácí, kteří se po těšných porážkách s Norskem na předchozích dvou olympiádách dočkali vítězství stejně jako před dvanácti lety v Lillehammeru.

Ještě při poslední předávce byli Češi na dosah bronzu, rozhodlo posledních deset kilometrů.

Závod výborně takticky rozjel Koukal. Bauer podal ve druhém úseku klasickou technikou výkon hodný stříbrného medailisty a předával na prvním místě.

Závod jsme sledovali on-line ZDE

Pole se roztrhlo na prvním úseku volnou technikou. Magál se dokázal držet vedoucího tria Itálie, Švédsko a Německo. Kožíšek přijal štafetu jako třetí, ale postupně se propadal startovním polem až na konečnou devátou příčku.

Na vítězné Italy nakonec čeští reprezentanti ztratili dvě minuty a 17 sekund a oproti Salt Lake City si pohoršili o dvě místa.

Až pátí skončili obhájci prvenství z předchozích dvou olympiád a úřadující mistři světa Norové, kteří v Pragelatu stále marně čekají na běžecké zlato.

Lukáš Bauer vede na svém úseku štafetový závod na 4 x 10 km.
Lukáš Bauer vede na svém úseku štafetový závod na 4 x 10 km. | Foto: ČTK/AP

Český tým se stal středem pozornosti už před závodem. Jeho manažer Květoslav Žalčík zapomněl do štafety nahlásit posledního muže Milana Šperla. Do stopy tak místo něj musel překvapený Dušan Kožíšek. - o kauze čtěte více ZDE

Muži - štafeta 4x10 km:

1. Itálie (Valbusa, Di Centa, Piller Cottrer, Zorzi) 1:43:45,7, 2. Německo (Schlütter, Filbrich, Sommerfeldt, Angerer) -15,7, 3. Švédsko (Larsson, Olsson, Södergren, M. Fredriksson) -16,0, 4. Francie -37,1, 5. Norsko -1:10,6, 6. Rusko -1:24,2, 7. Švýcarsko -1:25,2, 8. Estonsko -1:38,1, 9. ČR (Koukal, Bauer, Magál, Kožíšek) -2:17,6, 10. Finsko -2:50,4.