zh
29. 1. 2008 8:17
Mistryně světa v oštěpu v sobě nezapře vícebojařku
Špotáková skončila v kouli druhá, na dvoustovce vyhrála svůj rozběh.
Špotáková skončila v kouli druhá, na dvoustovce vyhrála svůj rozběh. | Foto: Reuters

Praha - Mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková v sobě nezapře, že je "původním povoláním" vícebojařka.

V hale v pražské Stromovce testovala svou formu a kondici na pražských přeborech, když startovala v běhu na 200 metrů, překážkách na 60 metrů a v kouli.

Oštěpařka si nepočínala vůbec špatně. V osmičlenném koulařském poli dosáhla na druhé místo za solidních 13,79 metrů. Za ní skončila i  koulařka se slavným jménem  - Jitka Machurová.

Na dvoustovce vyhrála svůj rozběh v čase 25,59. Ve finále A výkon ještě o setinku vylepšila a doběhla třetí.

Stejně jako loni chce i letos někdejší vícebojařka závodit v hale především nad překážkami.

Ve Stromovce je zaběhla za 8,91 vteřin a skončila ve svém běhu na posledním šestém místě. Její první rozběh však byl velmi kvalitně obsazen, první příčku obsadila reprezentantka Lucie Martincová z USK Praha  v čase 8,25 vteřin.

Kouli si zkusil i další slavný atlet - desetibojař  a trenér  vícebojařské skupiny v Dukle Praha Tomáš Dvořák. Jeho nejdelší výkon měřil 14,90 m a Dvořák obsadil čtvrté místo.

Dvořákův nový svěřenec, překážkář Stanislav Sajdok, si kromě vysokých plotů zkusil i tyč. Za 420 cm bral sedmé místo z osmi.

Více čtěte zde: Tomáš Dvořák je pořád velký pán, říká Sajdok

Sajdok se vydal opačnou cestou než Špotáková - od specializace k univerzálnosti.  Kdyby se mu tento atletický přerod podařil stejně dobře jako zlaté oštěpařce, určitě by se nezlobil.