Špotáková je opět patronkou středoškolského poháru

Věhlas oštěpařky by měl přitáhnout mladé k atletice
Barbora Špotáková se raduje z povedeného hodu 67,12 m.
Barbora Špotáková se raduje z povedeného hodu 67,12 m. | Foto: Reuters

Praha - Oštěpařce Barboře Špotákové skončila sezona, v atletice však nezahálí. Volný čas věnuje pomoci při hledání nových talentů.

Aktuální mistryně světa a vítězka Světového atletického finále, ale také vicemistryně Evropy a česká rekordmanka, je již druhým rokem patronkou Corny Středoškolského atletického poháru.

Ve středu 19. září již navštívila okresní kolo v Ústí nad Labem a ve čtvrtek 27. září krajské kolo v Jihlavě. Špotáková přijede i na finále do Břeclavi 12. října.

"Ráda bych přispěla k tomu, aby se mladí o tento sport začali zajímat. Je složité je k tomu motivovat, ale patronkou jsem byla už loni a bylo to perfektní, bylo z nich cítit obrovské nadšení," říká oštěpařka. "Soutěž určitě výsledky přináší. Vždyť i juniorský mistr Evropy Jakub Holuša začínal loni v Corny Poháru," pokračuje.

Česká rekordmanka doufá, že mladé naděje zahodí ostych a nesmělost a že spolu naleznou společnou řeč. "Snad mladí rychle poznají, že uvnitř jsem se nezměnila a zůstávám taková, jaká jsem kdy byla," věří ale Špotáková.

Patronát nad Corny Středoškolským pohárem převzala loni po desetibojaři Tomáši Dvořákovi, trojnásobném mistru světa. Organizátoři doufají, že její věhlas pomůže přitáhnout nové adepty k atletice.

Celkový počet účastníků oproti loňsku opět vzrostl.Finále 26. ročníku středoškolského poháru je  na programu 11. a 12. října v Břeclavi.