Soukalová měla na konci závodu černo před očima, ale je spokojená

Sport Sport
4. 12. 2015 7:50
Česká Biatlonistka Gabriela Soukalová měla v posledním okruhu vytrvalostního závodu černo před očima, ale je spokojená i s pátým místem.
Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Už tolikrát ji poslední rána připravila o lepší umístění a letošní sezona nezačala jinak. Česká biatlonistka Gabriela Soukalová jedním minutým terčem přišla o vítězství ve čtvrtečním vytrvalostním závodě v Östersundu a musela se spokojit s pátým místem.

"Umístění v nejlepší pětce, to je ale pro mě v úvodu sezóny nad očekávání," cituje Soukalovou server biatlon.cz.

"Bylo hodně obtížné trefit správné tempo, protože v přípravě jsme tak dlouhý závod nezkoušely. Nejdříve jsem se bála, abych tempo nepřepálila, a pak jsem se třásla, aby mi vydržely síly," dodala.

Na trať se vydala se startovním číslem pět, a tak se dlouho držela na mezičasech na prvním místě. Navíc ji hnala skvělá střelba. "Každá vydařená položka dodá chuť a energii, ale v závěrečném okruhu už jsem měla černo před očima," dodala česká reprezentantka s tím, že už jí docházely síly.

Vítkovou opět trápily ležky

Nakonec selhala při poslední ráně, která šla mimo terč na pět hodin. "Pak už to byl pro mě skutečně boj, ale celkově jsem spokojená," řekla.

Spokojená byla i Veronika Vítková, která zapsala sedmé místo. A to hlavně proto, že si potvrdila, že ji neopustila běžecká forma. Měla pátý nejlepší běžecký čas, a tak se na jejím výsledku ani moc neprojevily dvě střelecké chyby.

"Zpočátku jsem nevěděla, jaké zvolit tempo, ale nakonec jsem se silami vydržela," oddychla si rodačka z Vrchlabí.

Dva netrefené terče nechala na ležkách, což už je pro ni typické. "Trápím se tím už několik let, ale hodně se mi ulevilo, když to byly jen dvě chyby. První byl kalibr a druhou chybnou ránu jsem uspěchala, už jsem se viděla na trati," přiznala.

Puskarčíková nevzdává sen o Top 10

Slibně měla rozjetý závod i Eva Puskarčíková a stejně jako její dvě zkušenější kolegyně útočila na první desítku, ona ale na poslední položce udělala dokonce tři chyby a klesla až do páté desítky.

"Nebyla jsem nervózní, ani nefoukal vítr, ubezpečovala jsem se, že nedopustím to, co loni. A stejně tři rány letěly mimo terč," prohlásila. Před rokem totiž přišla o solidní umístění dokonce čtyřmi ranami mimo.

"Prostě to příště zkusím znovu a o hodně líp, protože na mém cíli se nic nemění," řekla odhodlaně. Ráda by se totiž dostala do desítky nejlepších.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Senát navzdory kritice umožnil zmrazení platů ústavních činitelů

Senát umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak ve čtvrtek na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Senát využil ústavní možnosti novelou se nezabývat, tedy dovolit její přijetí bez možnosti ji například upravit. Pro návrh předsedy senátorů ODS a TOP 09 Zdeňka Nytry hlasovalo 45 ze 62 přítomných senátorů, 14 se zdrželo a jen tři byli proti.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy