Šonkovi se nevydařil závod Air Race v USA a přišel o vedení

ČTK ČTK
7. 10. 2018 22:28
Martin Šonka obsadil v Indianapolis desáté místo, Petr Kopfstein byl třináctý.
Martin Šonka
Martin Šonka | Foto: Red Bull Content Pool

Indianapolis - Vítězná série Martina Šonky v sérii Red Bull Air Race skončila po třech závodech v Indianapolis. Český pilot vypadl v předposledním dílu seriálu hned v prvním vyřazovacím kole a přišel o průběžné vedení v šampionátu.

Šonka ovládl předchozí tři evropské díly Air Race v Budapešti, Kazani a Wiener Neustadtu a do Spojených států amerických dorazil jako lídr. V Indianapolis však roli favorita nenaplnil, už v prvním kole prohrál s domácím Kirbym Chamblissem. Šonka tak obsadil celkově desáté místo a získal pouze bod. Druhý český pilot v seriálu Petr Kopfstein byl třináctý.

Do čela Air Race se před finálovým závodem, který se koná 18. listopadu opět v USA v texaském Fort Worth, dostal díky dnešnímu triumfu Američan Michael Goulian. Se ziskem 70 bodů vede před Šonkou o pět bodů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy