Vítězná česká křídla. Tak Šonka ovládl nebe nad Kazaňským kremlem

Martin Šonka oslavil v Rusku už čtvrté vítězství v kariéře pilota Red Bull Air Race.
Podívejte se na vítězný finálový Šonkův let v pátém letošním závodě Red Bull Air Race.
Jak už bývá u světového šampionátu leteckých akrobatů zvykem, závod měl i v Rusku velkolepou kulisu. V tomto případě to byl monumentální Kazaňský kreml tyčící se nad soutokem Kazanky a Volhy.
Český pilot byl sice v kvalifikaci až dvanáctý, ale ve vyřazovacím boji už nenašel přemožitele.
Čeští fanoušci tak mohli svého favorita doprovázet až do finále, kde zdolal Američany Michaela Gouliana a Kirbyho Chamblisse.
Foto: Red Bull Content Pool
rav Red Bull Content Pool, rav
28. 8. 2018 10:03
Český akrobatický pilot Martin Šonka zopakoval v Kazani triumf z Budapešti a v Red Bull Air Race se posunul už na druhou příčku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy