Vítězná česká křídla. Tak Šonka ovládl nebe nad Kazaňským kremlem

Martin Šonka oslavil v Rusku už čtvrté vítězství v kariéře pilota Red Bull Air Race.
Podívejte se na vítězný finálový Šonkův let v pátém letošním závodě Red Bull Air Race.
Jak už bývá u světového šampionátu leteckých akrobatů zvykem, závod měl i v Rusku velkolepou kulisu. V tomto případě to byl monumentální Kazaňský kreml tyčící se nad soutokem Kazanky a Volhy.
Český pilot byl sice v kvalifikaci až dvanáctý, ale ve vyřazovacím boji už nenašel přemožitele.
Čeští fanoušci tak mohli svého favorita doprovázet až do finále, kde zdolal Američany Michaela Gouliana a Kirbyho Chamblisse.
Foto: Red Bull Content Pool
rav Red Bull Content Pool, rav
28. 8. 2018 10:03
Český akrobatický pilot Martin Šonka zopakoval v Kazani triumf z Budapešti a v Red Bull Air Race se posunul už na druhou příčku.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy