Skikrosař Kraus skončil v Innichenu 21.

ČTK ČTK
21. 12. 2013 19:18
Skikrosaři Tomáš Kraus a Andrea Zemanová vypadli v osmifinále Světového poháru v italském Innichenu. Kraus skončil jednadvacátý, Zemanová bzlo po pádu o čtyři místa horší.
Tomáš Kraus
Tomáš Kraus | Foto: Reuters

Innichen - Skikrosaři Tomáš Kraus a Andrea Zemanová vypadli v osmifinále Světového poháru v italském Innichenu. Kraus skončil jednadvacátý, Zemanová, která vyvázla bez zranění z nebezpečně vyhlížejícího pádu, byla o čtyři místa horší.

Zvítězili Švýcarka Fanny Smithová a poprvé v kariéře Kanaďan David Duncan.

Kraus byl ve své osmifinálové rozjížďce po startu třetí, po úspěšném manévru jel chvilku druhý. Jenomže pak přišla chyba, po níž ztratil rychlost a propadl na čtvrté místo. V závěru už stihl předjet jen Němce Thomase Fischera a nepostoupil.

Nadějně vypadala jízda Zemanové. Třetí žena z kvalifikace sice hůře odstartovala, ale rychle nabrala rychlost a brzy se dostala na druhé postupové místo. V polovině trati ovšem rychlost nezvládla, po skoku špatně dopadla, přišla o obě lyže a vlétla do ochranných sítí. Z pádu ale vyvázla bez zranění a dojela do cíle.

Závod SP ve skikrosu v Innichenu (Itálie):

Muži: 1. Duncan (Kan.), 2. Fiva (Švýc.), 3. Leman (Kan.), ...21. Kraus (ČR) vyřazen v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Niederer (Švýc.) 146 b., 2. Devouassoux (Fr.) 126, 3. Matt (Rak.)125, ...19. Kraus 46.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Serwaová (Kan.), 3. Holmlundová (Švéd.), ...25. Zemanová (ČR) vyřazena v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Smithová 216, 2. Thompsonová (Kan.) 190, 3. Müllerová (Švýc.) 156, ...28. Kučerová (ČR) 22, 32. Zemanová 17.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy