Skikrosař Kraus skončil v Innichenu 21.

ČTK ČTK
21. 12. 2013 19:18
Skikrosaři Tomáš Kraus a Andrea Zemanová vypadli v osmifinále Světového poháru v italském Innichenu. Kraus skončil jednadvacátý, Zemanová bzlo po pádu o čtyři místa horší.
Tomáš Kraus
Tomáš Kraus | Foto: Reuters

Innichen - Skikrosaři Tomáš Kraus a Andrea Zemanová vypadli v osmifinále Světového poháru v italském Innichenu. Kraus skončil jednadvacátý, Zemanová, která vyvázla bez zranění z nebezpečně vyhlížejícího pádu, byla o čtyři místa horší.

Zvítězili Švýcarka Fanny Smithová a poprvé v kariéře Kanaďan David Duncan.

Kraus byl ve své osmifinálové rozjížďce po startu třetí, po úspěšném manévru jel chvilku druhý. Jenomže pak přišla chyba, po níž ztratil rychlost a propadl na čtvrté místo. V závěru už stihl předjet jen Němce Thomase Fischera a nepostoupil.

Nadějně vypadala jízda Zemanové. Třetí žena z kvalifikace sice hůře odstartovala, ale rychle nabrala rychlost a brzy se dostala na druhé postupové místo. V polovině trati ovšem rychlost nezvládla, po skoku špatně dopadla, přišla o obě lyže a vlétla do ochranných sítí. Z pádu ale vyvázla bez zranění a dojela do cíle.

Závod SP ve skikrosu v Innichenu (Itálie):

Muži: 1. Duncan (Kan.), 2. Fiva (Švýc.), 3. Leman (Kan.), ...21. Kraus (ČR) vyřazen v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Niederer (Švýc.) 146 b., 2. Devouassoux (Fr.) 126, 3. Matt (Rak.)125, ...19. Kraus 46.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Serwaová (Kan.), 3. Holmlundová (Švéd.), ...25. Zemanová (ČR) vyřazena v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 13 závodů): 1. Smithová 216, 2. Thompsonová (Kan.) 190, 3. Müllerová (Švýc.) 156, ...28. Kučerová (ČR) 22, 32. Zemanová 17.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy