Šebrle halové zlato neobhájil. Domů však veze bronz

yac
8. 3. 2009 16:04
Závod vyhrál Estonec Pahapill
Roman Šebrle.
Roman Šebrle. | Foto: Reuters

Turín - Světový rekordman Roman Šebrle získal v neděli na turínském halovém mistrovství Evropy bronzovou medaili.

Český reprezentant v sedmiboji uhájil v závěrečné disciplíně dosavadní třetí místo před Rusem Drozdovem, přičemž na prvního Estonce Mikka Pahapilla, který si skoro ve všech disciplínách vytvořil osobní rekordy, ztratil propastných 220 bodů.

Pahapill se vůbec stal prvním halovým šampiónem estonského původu od dob slavného Erki Noola, přičemž měl v čele závodu na Šebrleho nedostižný náskok už po šesti disciplínách.

Stříbrnou pozici zatím nakonec udržel Ukrajinec Oleksij Kasjanov, který měl před Šebrlem náskok 63 bodů a na Pahapilla ztratil bodů 157.

Šebrle měl i teoretickou šanci na stříbro, to ale musel zaběhnout v závěrečné disciplíně, běhu na kilometr, o více než tři vteřiny lepší čas než Kasjanov.

Čtěte také: Šebrle bojuje o medaili. V sedmiboji je zatím třetí
                    Škrobáková má evropské stříbro, Svoboda bronz

To se však nakonec nestalo. 

Šebrle zaběhl v čase 2:45,60, ovšem Kasjanov si své stříbro výkonem 2:42,48 pohlídal.  

Druhý den přitom Šebrle začal nevýrazným výkonem a až osmým nejlepším časem v šedesátce překážek, avšak v tyčce málem dosáhl svého osobního halového rekordu, když překonal laťku posazenou ve výšce pěti set centimetrů.

Výsledky sedmiboje na HME v Turíně po šesté disciplíně (tyčka):

1. Pahapill (Est.) 6362 b.
2. Kasjanov (Ukr.) 6205
3. Šebrle (ČR) 6142
4. Drozdov (Rus.) 6101
5. Niklaus (Něm.) 5981
6. Frullani (It.) 5972.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy