Šebrle bojuje o medaili. V sedmiboji je zatím třetí

ČTK ČTK, Red Spo
7. 3. 2009 20:31
Závod zatím vede Estonec Mikk Pahapill
Roman Šebrle
Roman Šebrle | Foto: Reuters

Turín - Český reprezentant a trojnásobný mistr Evropy v sedmiboji Roman Šebrle bojuje na halovém šampionátu v Turíně o další medaili.

Po prvním dnu soutěže je třetí se ztrátou 138 bodů na vedoucího Estonce Mikka Pahapilla. Za druhým Oleksijem Kasjanovem z Ukrajiny český reprezentant zaostává o 87 bodů.

Šebrle, kterého v zimní přípravě zbrzdily další svalové problémy, začal opatrně a v úvodním běhu na 60 metrů obsadil desáté místo. Pak už se posouval stále vzhůru.

V dálce i vrhu koulí byl třetí, ve výšce se podělil výkonem 209 centimetrů o druhé místo s Rusem Alexejem Drozdovem, který mu dýchá na záda. V průběžném pořadí ztrácí na Šebrleho pouhé tři body.

Pahapill, jenž si vytvořil osobní rekordy ve všech čtyřech disciplínách, se dostal do čela po výšce. V ní se blýskl výkonem 212 cm.

Předtím vedl celou dobu zejména díky skvělému sprintu Kasjanov. Po dálce měl Ukrajinec náskok dokonce 62 bodů, ale slabším výkonem ve vrhu koulí dal šanci soupeřům.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy