Škrobáková má evropské stříbro, Svoboda bronz

ČTK, Red Spo
6. 3. 2009 20:01
Oba dva navíc na HME dosáhli na český rekord
Petr Svoboda při olympijském rozběhu
Petr Svoboda při olympijském rozběhu | Foto: Reuters

Turín - Halové mistrovství Evropy v Turíně začalo pro české atlety nad očekávání úspěšně. Zasloužili se o to překážkáři: Lucie Škrobáková vybojovala na šedesátimetrové trati senzačně stříbrnou medaili. Petr Svoboda, jenž přijel na šampionát s medailovými ambicemi, skončil třetí.

Oba se dnes navíc blýskli českým rekordem. Škrobáková, pro kterou byla úspěchem už samotná účast ve finále, se prodrala na druhé místo ve vynikajícím čase 7,95 sekundy. Sedmadvacetiletá atletka výrazně zlepšila vlastní český rekord, který měl dosud hodnotu o osm setin horší.

Titul získala Belgičanka Eline Beringsová, která byla jen o tři setiny rychlejší než Škrobáková.

Čtěte také: Překážkář Svoboda postoupil na HME do finále

Čtyřiadvacetiletý Svoboda vyrovnal svůj český rekord 7,55 sekundy už v semifinále. V boji o medaile mu nevyšel start, ale díky mohutnému finiši se probojoval poprvé v kariéře na velké akci na stupně vítězů. Závod vyhrál francouzský favorit Ladji Doucouré před Nizozemcem Gregorym Sedokem. Oba zaběhli čas 7,55, Svoboda za nimi zaostal o šest setin. Bronz uhájil o setinu před Britem Andym Turnerem.

Česká výprava tak má už po prvním soutěžním dnu v Turíně na kontě dvě medaile, čímž početně vyrovnala bilanci z předloňského šampionátu v Birminghamu. Tam zvítězil v sedmiboji Roman Šebrle a Denisa Ščerbová byla třetí v dálce.

 

Právě se děje

před 52 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy