Anna Fernstädtová

Skeletonistka Fernstädtová skončila na MS desátá

Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila na mistrovství světa v německém Altenbergu desáté místo. Od domácí závodnice Tiny Hermannové, která získala čtvrté zlato v kariéře, dělilo českou reprezentantku 2,70 sekundy.

Čtyřiadvacetiletá Fernstädtová po čtvrtečních úvodních dvou jízdách figurovala na průběžné sedmé příčce. Dnes se ale bývalé juniorské mistryni světa příliš nedařilo. Po třetím kole klesla na deváté místo a po závěrečném pokusu si ještě o příčku pohoršila.

Pro Fernstädtovou jde o nejhorší výsledek z mistrovství světa v dosavadní kariéře. Loni na šampionátu konaném rovněž v Altenbergu obsadila sedmé místo, v roce 2019 byla ve Whistleru čtvrtá a stejnou příčku obsadila už v roce 2017 v Königssee, kde ještě reprezentovala Německo.

Hermannová pokazila páteční úvodní jízdu, ale na jedenáctý čas navázala třemi dílčími triumfy. Po prvním dnu byla už třetí a dnes si nakonec dojela pro třetí zlato za sebou a čtvrté celkově s náskokem 11 setin před krajankou Jacquelline Löllingovou. Bronz získala Jelena Nikitinová z Ruska, která už na vítěznou Němku ztratila 1,68 sekundy.

Skeletonistka Fernstädtová je v polovině MS sedmá

Skeletonistka Anna Fernstädtová figuruje v polovině mistrovství světa v Altenbergu na sedmém místě. Po dvou jízdách vede Němka Jacqueline Löllingová, na kterou česká reprezentantka ztrácí 1,05 sekundy.

Právě sedmou příčku obsadila Fernstädtová na světovém šampionátu na stejné dráze loni. V první jízdě dnes byla dvojnásobná juniorská mistryně světa devátá, ve druhém kole zajela šestý čas a polepšila si.

V obou jízdách měla čtyřiadvacetiletá pražská rodačka druhý nejpomalejší start ze všech 24 závodnic, ale na trati potvrdila své schopnosti. Jejím nejlepším výsledkem na MS je čtvrté místo, od kterého ji v průběžném pořadí dělí 34 setin.

"Měla jsem dobré starty, předvedla jsem dvě dobré jízdy, při kterých jsem nedělala chyby jako v tréninku, jen nějaké malé, takže jsem spokojená," uvedla Fernstädtová po úvodních dvou jízdách, které provázelo sněžení a mráz minus 11 stupňů Celsia.

"Celý den sněžilo, ale byla jsem tak koncentrovaná na závod, že jsem neřešila, jestli je na dráze sníh, nebo není. Ve druhém kole jsem měla štěstí, že podle protokolu připadla pauza na vymetení dráhy před mou jízdou, což určitě neuškodí," konstatovala česká skeletonistka. "Neřeším rozestupy mezi jednotlivými závodnicemi, budu se soustředit na to samé, co dnes: tedy dva dobré starty a dvě dobré jízdy. Když se mi to povede, mohl by z toho být slušný výsledek."

Mistryně světa z roku 2017 Löllingová vede o 11 setin před Ruskou Jelenou Nikitinovou. Třetí je zatím vítězka předchozích dvou světových šampionátů Němka Tina Hermannová, která usiluje celkově o čtvrtý titul.

Hned v první jízdě se rozplynuly medailové naděje favorizované Rakušance Janine Flockové. Vítězka Světového poháru po několika chybách zajela až 17. čas, po prvním dnu je patnáctá.

Závod vyvrcholí třetím a čtvrtým kolem v pátek.

Skeletonistka Fernstädtová skončila v SP celkově pátá

Skeletonistka Anna Fernstädtová zakončila v Innsbrucku Světový pohár nejhorším výsledkem v sezoně a po 12. místě obsadila celkově pátou příčku. Čtyřiadvacetiletá pražská rodačka má nicméně za sebou nejlepší pohárovou sezonu v kariéře, loni byla při premiéře v českých barvách po přestupu z německé reprezentace devátá.

Fernstädtová před týdnem na téměř domácí dráze v Königssee obsadila životní druhé místo a před finále SP byla dokonce ve hře o konečnou třetí pozici. Celkově třetí závod v Innsbrucku v tomto ročníku se jí však příliš nevydařil. Po první jízdě byla desátá, v druhém kole na rozdíl od většiny soupeřek nezrychlila a klesla o dvě příčky.

Závěrečný závod SP v jízdě na skeletonu v Innsbrucku:

Ženy: 1. Nikitinová (Rus.) 1:47,73 (53,80+53,93), 2. Flocková (Rak.) -0,39 (54,19+53,93), 3. Bosová (Niz.) -0,64 (54,19+54,18), …12. Fernstädtová (ČR) -1,63 (54,67+54,69).

Konečné pořadí (po 8 závodech): 1. Flocková 1695 b., 2. Hermannová (Něm.) 1515, 3. Bosová 1326, 4. Löllingová (Něm.) 1321, 5. Fernstädtová 1316.

Fernstädtová skončila v Innsbrucku devátá

Skeletonistka Anna Fernstädtová skončila devátá ve čtvrtém závodu Světového poháru. Na dráze v rakouském Innsbrucku zvítězila domácí Janine Flocková a připsala si třetí výhru v sezoně.

Fernstädtové se zatím nedaří zrychlit na startech, které měla v obou jízdách druhé nejpomalejší. Ani její výborné výkony na trati pak na nejlepší nestačí. Po první jízdě figurovala na sedmé příčce, po druhé si o dvě místa místa pohoršila.

Flocková zlepšila v prvním kole časem 53,47 vteřiny traťový rekord a nejrychlejší byla i ve druhé jízdě. Nizozemku Kimberley Bosovou porazila o 21 setin. O setinu třetí byla vítězka SP z předešlé zimy Němka Jacqueline Löllingová.

Do závodu nenastoupila vítězka z minulého týdne Ruska Jelena Nikitinová, která měla v tréninku pád, ale fanoušky ujistila, že je v pořádku.

Po pauze by měla sezona pokračovat v německém Winterbergu v pátek 8. ledna.

Skeletonistka Fernstädtová je v polovině MS šestá

Skeletonistka Anna Fernstädtová je v polovině mistrovství světa v německém Altenbergu šestá. Vedení se za neustálého sněžení překvapivě ujala Švýcarka Marina Gilardoniová.

Na startu první jízdy musela Fernstädtová chvíli čekat, protože pořadatelé vymetali sníh. Přes nejpomalejší start v prvním kole se díky dobrému výkonu v korytě dělila o sedmé místo s vítězkou Světového poháru Jacqueline Löllingovou z Německa.

I ve druhé jízdě trojnásobná juniorská mistryně světa Fernstädtová doháněla pomalý rozběh dobrou technikou jízdy a o jednu pozici si polepšila.

Na loňském MS byla Fernstädtová čtvrtá. V této sezoně Světového poháru skončila nejlépe dvakrát sedmá v úvodním dílu seriálu v prosinci v Lake Placid.

Skeletonistka Fernstädtová byla ve Svatém Mořici jedenáctá

Skeletonistka Anna Fernstädtová zůstala v předposledním závodě Světového poháru ve Svatém Mořici těsně za elitní desítkou, do níž se vrátila minulý týden osmým místem v Königsee. Česká reprezentantka skončila ve Švýcarsku jedenáctá a v průběžném pořadí udržela devátou příčku.

Třiadvacetiletou Fernstädtovou stejně jako ve většině předchozích závodů připravily o lepší umístění pomalé starty, jež měla v obou kolech nejhorší ze všech skeletonistek. Po úvodním kole patřilo české závodnici 14. místo, ve druhé jízdě dvojnásobná juniorská mistryně světa zrychlila na startu i na trati a polepšila si o tři pozice.

Stejně jako v Königsee zvítězila Němka Tina Hermannová před krajankou Jacqueline Löllingovou, třetí skončila Rakušanka Janine Flocková. Fernstädtová na vítězku ztratila v součtu 2,14 sekundy.

Světový pohár vyvrcholí za dva týdny v lotyšské Siguldě, kde se zároveň uskuteční mistrovství Evropy. Na konci února pak sezonu završí světový šampionát v Altenbergu.