Česko "ulovilo" juniorskou mistryni světa: Německá skeletonistka bude jezdit za svou rodnou zemi

ČTK ČTK
20. 7. 2018 11:29
V příští sezoně by jednadvacetiletá rodačka z Prahy ráda zajistila českým barvám účastnické místo ve Světovém poháru.
Anna Fernstädtová
Anna Fernstädtová | Foto: ČTK

Praha - Úřadující juniorská mistryně světa ve skeletonu Němka Anna Fernstädtová bude závodit za Českou republiku. "V Německu byla velká konkurence a bylo hodně důvodů pro změnu," řekla České televizi Fernstädtová, která dostala ke změně svolení od německého svazu.

Titul juniorské mistryně světa vybojovala v lednu ve Svatém Mořici. V únoru pak obsadila šesté místo na olympijských hrách v Pchjongčchangu. K jejím úspěchům patří i bronz z juniorského světového šampionátu v roce 2016 a třetí místo v týmové soutěži na seniorském MS v loňském roce.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.

před 1 hodinou

U Hrušovan na Litoměřicku spadlo ultralehké letadlo, dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění

Ultralight spadl dnes dopoledne u Hrušovan na Litoměřicku. Dva lidé utrpěli středně těžké až těžké zranění. O jeho pádu se záchranáři dozvěděli po 10:00. "Jednu osobu jsme transportovali leteckou záchrannou službou do ústeckého traumacentra, druhá osoba jela sanitou také do ústeckého traumacentra," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Okolnosti nehody policie šetří. "Rovněž byl vyrozuměn ústav pro zjišťování leteckých nehod," dodala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy