Rosolová doběhla druhá: Je po sezoně, chybí motivace

4. 9. 2012 22:53
Denisa Rosolová doběhla na mítinku v Záhřebu v běhu na 400 metrů na druhém místě v čase 52,07 sekundy.

Záhřeb - Běžkyně Denisa Rosolová obsadila na mítinku v Záhřebu v běhu na 400 metrů druhé místo výkonem 52,07 sekundy.

Vicemistryni Evropy na dlouhých překážkách porazila pouze Jamajčanka Rosemarie Whyteová, která zvítězila za 50,08.

"Už je po sezoně, takže ta motivace už není taková," uvedla Rosolová na serveru Top Athletics.

Před dvěma lety na stejném stadionu, ale na starém povrchu, běžela pomaleji o tři čtvrtě sekundy. "Takže jsem spokojená. Ale nová dráha se mi zdá pomalejší," uvedla.

Rosolová ještě nastoupila do osmistovky jako vodička a rozběhla půlkařkám první okruh přesně podle plánu ze 58,33 sekundy.

Třem atletkám tím pomohla k výkonu pod dvě minuty, vyhrála Američanka Maggie Vesseyová za 1:59,61.

Veselý a Škrobáková vyhráli v Roveretu

Oštěpař Vítězslav Veselý zvítězil v italském Roveretu výkonem 85,66 metru, kterým vytvořil rekord mítinku. Závod na 100 metrů překážek vyhrála Lucie Škrobáková za 12,95 sekundy.

Mistr Evropy a vítěz Diamantové ligy Veselý si zajistil prvenství posledním šestým hodem.

Díky závěrečnému zlepšení Veselý přehodil i Řeka Spiridona Lempesise, který trefil přesně hranici 80 metrů. Za svým osobním rekordem z kvalifikace na OH zaostal svěřenec Jana Železného o téměř tři metry.