20. 5. 2015 18:32
Tenista Lukáš Rosol si na turnaji v Ženevě čtvrtfinále nezahraje.
Rosol nakonec Wawrinku porazit nedokázal.
Rosol nakonec Wawrinku porazit nedokázal. | Foto: Dalibor Sosna

Ženeva - Tenista Lukáš Rosol si na turnaji v Ženevě čtvrtfinále nezahraje. Po třech výhrách v kvalifikaci a dalším vítězství v úvodním kole hlavní soutěže dnes na švýcarské antuce nestačil na domácího favorita Stana Wawrinku. První nasazený hráč zvítězil za hodinu a 37 minut 6:4, 3:6, 6:3.

Devětadvacetiletý český daviscupový reprezentant, pro něhož je čtvrtfinálová účast v Bukurešti a Mnichově letošním maximem, ztratil s Wawrinkou v každém setu jednou podání. Ve druhé sadě sice dokázal i on vzít soupeři dvakrát servis a duel zdramatizoval, v rozhodujícím setu už ale nedostal další šanci.

Tenisový turnaj mužů v Ženevě (antuka, dotace 494 310 eur):

Dvouhra - 2. kolo: Wawrinka (1-Švýc.) - Rosol (ČR) 6:4, 3:6, 6:3, Andújar (3-Šp.) - Mannarino (Fr.) 3:6, 7:6 (7:2), 6:2, Ramos (Šp.) - Becker (4-Něm.) 7:6 (7:2), 6:2, Sousa (6-Portug.) - Melzer (Rak.) 6:4, 6:4, Delbonis (Arg.) - Kuzněcov (Rus.) 6:3, 6:4, Bellucci (Braz.) - Istomin (Uzb.) 6:4, 6:4.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Klaasen, Lu Yen-hsun (JAR/Tchaj-wan) - Čermák, Erlich (ČR/Izr.) 6:2, 6:1.