Stan Wawrinka

Švýcarský tenista, hráč světové desítky žebříčku ATP (*1985). Z otcovy strany má německé a české kořeny, jeho matka je Švýcarka.

Většinu kariéry stál ve stínu legendy krajana Rogera Federera, ale v lednu 2014 vyhrál Australian Open, a stal se tak poprvé švýcarskou jedničkou. V červnu 2015 přidal svůj druhý grandslamový titul, když triumfoval ve French Open. Potřetí se ve "velké čtyřce" radoval v září 2016, kdy vyhrál US Open.

V roce 2008 společně s Federerem získali pro svou zemi zlaté olympijské medaile ve čtyřhře a o šest let později spolu ovládli také Davis Cup. Na konci ročníku 2015 mu patřila v žebříčku ATP 4. příčka.

Nadal a Federer se utkají v semifinále Roland Garros, oba hladce postoupili
Tenis

Jedenáctinásobný šampion Rafael Nadal a navrátilec na pařížskou antuku Roger Federer se utkají v semifinále Roland Garros.
Když dokážeš vytočit Nadala, tvůj talent je k ničemu. Kyrgios opět září i provokuje
Tenis

Nick Kyrgios v Acapulcu vyřadil Rafaela Nadala i Stana Wawrinku. Jak už to tak ale u něho bývá, ruku v ruce se skvělými výkony přichází kontroverze.
Tenisový bavič Monfils získal v Rotterdamu první titul po 13 měsících
Tenis

Francouzský tenista Gaël Monfils se na turnaji Rotterdamu dočkal po 13 měsících titulu na okruhu ATP.
Wawrinka se zranil při tréninku s Federerem a ukončil sezonu
Tenis

Trojnásobný grandslamový vítěz Stan Wawrinka se odhlásil z turnaje v Basileji a předčasně ukončil sezonu.
Wawrinka, Azarenková a Kuzněcovová dostali volné karty na US Open
Tenis

Na poslední grandslam sezony dostali volné karty Stan Wawrinka, Viktoria Azarenková a Světlana Kuzněcovová.
Wawrinka se po zranění dostává do formy, v Torontu potrápil Nadala
Tenis

Světová jednička zvítězila nad Švýcarem 7:5, 7:6 a zahraje si čtvrtfinále, letos poprvé na turnajích série Masters na tvrdém povrchu.
Murray zvládl vstup do turnaje ve Washingtonu. Na tvrdém povrchu hrál po 17 měsících
Tenis

Andy Murray vybojoval ve čtvrtém zápase po operaci kyčle druhé vítězství. Na turnaji ve Washingtonu porazil skotský tenista Mackenzieho McDonalda.
Senzace v Rotterdamu: Wawrinka prohrál s tenistou z třetí stovky
Tenis

"Neuvěřitelné, nemám slov. Porazit takového šampiona…" hlásil Griekspoor poté, co porazil Wawrinku.
Bašič vyřadil v Sofii Wawrinku, Gasquet může prodloužit kralování v Montpellieru
Tenis

Bosenský tenista Mirza Bašič vyřadil v semifinále turnaje v Sofii nejvýše nasazeného Stana Wawrinku a zahraje si o titul s Rumunem Copilem.
Šílená marodka ničí tenis. Hvězdy hledají úlevy, Murrayho máma předpovídá synův brzký konec
Tenis

Špičkové tenisty kosí před závěrečným grandslamem sezony zranění. A zase se hovoří o tom, že současný tenisový kalendář je příliš náročný.
Wawrinka neobhájí titul na US Open, předčasně ukončil sezonu
Tenis

Stan Wawrinka musí na operaci kolene, a tak nebude moc obhajovat titul na US Open.
Tři překvapivá vyřazení v jeden den. Murray, Wawrinka a Raonic dohráli v prvním kole
Tenis

Světová jednička Andy Murray podlehl ve dvou setech 90. hráči světa. S turnajem v Queen's Clubu se rozloučili také Wawrinka a Raonic.
Desátý pařížský titul pro krále! Nadal ve finále French Open totálně rozebral Wawrinku
Tenis

Rafael Nadal je podesáté šampionem antukového French Open. Celkem získal jednatřicetiletý Španěl již patnáctý grandslamový titul.
Nadlidský úkol pro Wawrinku. Nelítostný Nadal se žene Paříží, nevnímá nic než pohár
Tenis

Finále French Open je tady. Rafael Nadal v něm byl už devětkrát a pokaždé zvedl nad hlavu slavný Pohár mušketýrů.
Bucie dál válí. Šafářová s Mattekovou-Sandsovou jsou ve finále French Open
Tenis

Lucie Šafářová po boku s Bethanie Mattekovou-Sandsovou prošly do finále čtyřhry French Open.
Pan nepřemožitelný? Nadal nadělil Thiemovi kanára a v bitvě o desátý titul si to rozdá s Wawrinkou