Šarapovová ovládla potřetí turnaj v Římě, Djokovič počtvrté

Aktualizováno 17. 5. 2015 18:30
Španělku Carlu Suárezovou ve finále zdolala za dvě hodiny a 37 minut 4:6, 7:5, 6:1 a před French Open, kde ji čeká obhajoba titulu, potvrdila výbornou formu.
Maria Šarapovová vyhrála masters v Římě 2015
Maria Šarapovová vyhrála masters v Římě 2015 | Foto: Reuters

Řím - Prestižní antukový turnaj v italském Římě ovládli Srb Novak Djokovič a Ruska Maria Šarapovová. Ta vyhrála podnik v Římě potřetí v kariéře a získala jedenáctý titul na antuce. Španělku Carlu Suárezovou ve finále zdolala za dvě hodiny a 37 minut 4:6, 7:5, 6:1 a před French Open, kde ji čeká obhajoba titulu, potvrdila výbornou formu.

Djokovič prohrál naposledy v únoru

Djokovič v souboji dvou nejvýše nasazených hráčů ve finále přehrál Švýcara Rogera Federera po setech 6:4, 6:3 a v italské metropoli triumfoval celkově počtvrté. Federer se naopak svého premiérového římského titulu nedočkal.

Sedmadvacetiletý Djokovič naposledy prohrál na konci února ve finále v Dubaji, kde nestačil právě na Federera. Od té doby vyhrál 22 zápasů v řadě a získal tituly v Indian Wells, Miami a Monte Carlu. Švýcar tentokrát dostal šanci na vítězství jen jednou v úvodním setu, brejkbol ale neproměnil a ve 39. vzájemném zápase utrpěl 19. porážku.

Federer neuspěl ani ve svém čtvrtém finále v Římě a zdejší titul zůstává jedním ze dvou, které mu z podniků Masters ve sbírce chybí. Vyhrát se mu dosud nepovedlo rovněž na antuce v Monte Carlu.

Suárezová se posune na osmé místo

Osmadvacetiletá Šarapovová, která v italské metropoli triumfovala už v letech 2011 a 2012, si vylepšila zápasovou bilanci v Římě na 21 vítězství z posledních 22 duelů. Třikrát vyhrát dosud dokázala jen turnaj ve Stuttgartu. S jedenácti antukovými tituly se dotáhla mezi aktivními hráčkami na nejlepší Serenu Williamsovou z USA.

Suárezová, jež ve čtvrtfinále vyřadila Petru Kvitovou, sice po nevydařeném třetím setu na druhý titul v kariéře nedosáhla, díky finálové účasti si ale vylepší osobní maximum v žebříčku. V pořadí WTA se posune na osmé místo. Šarapovová se vrátí před Rumunku Simonu Halepovou na druhou příčku.

Tenisový turnaj mužů a žen v Římě (antuka):

Muži (dotace 3,830.295 eur):

Dvouhra - finále:

Djokovič (1-Srb.) - Federer (2-Švýc.) 6:4, 6:3.

Čtyřhra - finále:

Cuevas, Marrero (Urug./Šp.) - Granollers, M. López (5-Šp.) 6:4, 7:5.

Ženy (2,183.600 dolarů):

Šarapovová (3-Rus.) - Suárezová (10-Šp.) 4:6, 7:5, 6:1.

Babosová, Mladenovicová (3-Maď./Fr.) - Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Ind.) 6:4, 6:3.