Novák nechápe, Sáblíková je překvapená. To je vývoj kauzy Erbanová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 29. 8. 2018 11:09
Projděte si kariéru české rychlobruslařky Karolíny Erbanové od jejích začátků až po kontroverzní konec s reprezentací.

O co jde

Foto: Aktuálně.cz

Pětadvacetiletá rychlobruslařka Karolína Erbanová se v pondělí rozhodla ukončit profesionální kariéru. Jako důvod označila manipulativní, ponižující a útočné chování reprezentačního trenéra Petra Nováka.

Podle rodačky z Vrchlabí vyvolal její přestup do nizozemského a později i polského týmu silně negativní reakce ze strany Nováka i Českého svazu rychlobruslení, kterým už nechtěla dál čelit.

Na následujících stránkách si můžete projít kariéru bronzové olympijské reprezentantky od jejích začátků až ke kontroverznímu konci. 

 

Právě se děje

před 23 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy