Pomsta za Wimbledon. Berdych udolal po velkém boji Gulbise

20. 2. 2013 18:56
Tomáš Berdych na turnaji v Marseille vrátil lotyšskému tenistovi Ernestu Gulbisovi šokující porážku z prvního kola loňského Wimbledonu.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Reuters

Marseille - Odveta se podařila. Tomáš Berdych na turnaji v Marseille vrátil lotyšskému tenistovi Ernestu Gulbisovi šokující porážku z prvního kola loňského Wimbledonu. Ale znovu to nebyla procházka růžovým sadem.

Až 118. hráč světového žebříčku pořádně kousal a český tenista, který na turnaji plné roli nasazené jedničky, postoupil do čtvrtfinále po velkém boji a setech 6:4, 6:7 a 6:4.

V první sadě to přitom na žádné drama nevypadalo. Šestý hráč světa jej získal s přehledem za 35 minut a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Gulbis ale začal zlobit, ve druhém setu sebral Berdychovi servis, a i když český tenista dotáhl sadu do tie-breaku, v něm měl nakonec navrch Lotyš.

Berdych neproměnil pět mečbolů

Berdych ve zkrácené hře neproměnil tři mečboly, zatímco Gulbis pátý setbol ano. Třetí sada se zlomila v páté hře, v níž Berdych prolomil soupeřovo podání. Své si držel a tak přišly v závěru sady mečboly.

Berdych nejprve neproměnil další dva, celkově šestý ale už ano. V pátém vzájemném zápase tak dokázal neoblíbeného soupeře potřetí porazit.

O postup do semifinále se Berdych utká s vítězem duelu mezi domácím Benneteauem a Polákem Janowizcem.

Aktualizujeme

Dvouhra - 1. kolo:

Simon (6-Fr.) - Haase (Niz.) 7:5, 7:5, Benneteau - Pouille (oba Fr.) 7:6 (7:0), 6:3, Tursunov (Rus.) - Roger-Vasselin (Fr.) 7:5, 6:3.