Špotáková končí spolupráci s trenérem Železným

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 13. 11. 2014 21:19
Spolupráce mezi oštěpařkou Barborou Špotákovou a jejím trenérem Janem Železným skončila kvůli neshodám v plánování programu následující sezony.
Trenér Jan Železný měl na úspěších Barbory Špotákové velkou zásluhu
Trenér Jan Železný měl na úspěších Barbory Špotákové velkou zásluhu | Foto: ČTK

Praha - Úspěšná spolupráce mezi oštěpařkou Barborou Špotákovou a jejím trenérem Janem Železným překvapivě končí. Důvodem je nespokojenost kouče s prioritami svěřenkyně, která chce přípravu přizpůsobit potřebám syna Janka a kvůli němu trénovat především v České republice.

"V nadcházející sezoně chci skloubit rodinný život s tréninkem tak, aby ani jedna ze stran neutrpěla. S trenérem jsme diskutovali možné cesty, kterými bychom se mohli společně ucházet, ale nakonec jsme po vzájemné dohodě došli k názoru, že nejlepší bude se rozloučit," uvedla Špotáková v tiskové zprávě.

"Pod přípravu, kterou však nemám stoprocentně pod kontrolou, se nemohu podepsat, proto jsme se dohodli na ukončení naší spolupráce," reagoval Železný.

Náznaky už na Atletovi roku

Špotáková při sobotním vyhlášení ankety Atlet roku naznačila, že si chce dopřát volnější předolympijský rok. A mimo jiné kvůli mateřským povinnostem odmítla jet do Jihoafrické republiky na šest týdnů na soustředění. "Aby Lukáš (přítel) byl dva měsíce bez Janečka? Ne, přes to nejede vlak," řekla nekompromisně.

To se však Železnému nelíbí, a proto od něj přišel podnět směrem k jeho zaměstnavateli Dukle Praha k ukončení spolupráce.

Dvojnásobná olympijská vítězka se bude minimálně v nejbližší době připravovat sama. "Uvidím, co mi tento koncept přinese, a posléze se rozhodnu, co a jak udělat z tréninkového hlediska v sezoně olympijské, která pro mě bude stěžejní," dodala.

Zlatá spolupráce

Špotáková se začala pod vedením Železného připravovat v roce 2010, kdy ukončila po 11 letech spolupráci s Rudolfem Černým.

Jako svěřenkyně trojnásobného olympijského vítěze získala roce 2011 stříbro na mistrovství světa a rok nato v Londýně obhájila olympijský triumf z Pekingu. Loňskou sezonu vynechala kvůli mateřské pauze, letos se vrátila na scénu evropským titulem a posedmé v kariéře vyhrála anketu Atlet roku ČR.

"Chtěla bych především Honzovi velmi poděkovat za léta, která mi věnoval. Jsem hrdá na to, že jsem se mohla pod jeho vedením připravovat a sklízet úspěchy. S trenérem jsme si vždy rozuměli a já jeho názory respektovala," ocenila přínos Železného.

"I v současné chvíli chápu jeho názory na mou přípravu, ale vzhledem k tomu, že chci brát ohledy na svou rodinu a dítě, nemohu akceptovat takový styl přípravy, kterou připravuje trenér. Proto jsme se dohodli, že spolupráci ukončíme," vysvětlila.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy