Špotáková končí spolupráci s trenérem Železným

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 13. 11. 2014 21:19
Spolupráce mezi oštěpařkou Barborou Špotákovou a jejím trenérem Janem Železným skončila kvůli neshodám v plánování programu následující sezony.
Trenér Jan Železný měl na úspěších Barbory Špotákové velkou zásluhu
Trenér Jan Železný měl na úspěších Barbory Špotákové velkou zásluhu | Foto: ČTK

Praha - Úspěšná spolupráce mezi oštěpařkou Barborou Špotákovou a jejím trenérem Janem Železným překvapivě končí. Důvodem je nespokojenost kouče s prioritami svěřenkyně, která chce přípravu přizpůsobit potřebám syna Janka a kvůli němu trénovat především v České republice.

"V nadcházející sezoně chci skloubit rodinný život s tréninkem tak, aby ani jedna ze stran neutrpěla. S trenérem jsme diskutovali možné cesty, kterými bychom se mohli společně ucházet, ale nakonec jsme po vzájemné dohodě došli k názoru, že nejlepší bude se rozloučit," uvedla Špotáková v tiskové zprávě.

"Pod přípravu, kterou však nemám stoprocentně pod kontrolou, se nemohu podepsat, proto jsme se dohodli na ukončení naší spolupráce," reagoval Železný.

Náznaky už na Atletovi roku

Špotáková při sobotním vyhlášení ankety Atlet roku naznačila, že si chce dopřát volnější předolympijský rok. A mimo jiné kvůli mateřským povinnostem odmítla jet do Jihoafrické republiky na šest týdnů na soustředění. "Aby Lukáš (přítel) byl dva měsíce bez Janečka? Ne, přes to nejede vlak," řekla nekompromisně.

To se však Železnému nelíbí, a proto od něj přišel podnět směrem k jeho zaměstnavateli Dukle Praha k ukončení spolupráce.

Dvojnásobná olympijská vítězka se bude minimálně v nejbližší době připravovat sama. "Uvidím, co mi tento koncept přinese, a posléze se rozhodnu, co a jak udělat z tréninkového hlediska v sezoně olympijské, která pro mě bude stěžejní," dodala.

Zlatá spolupráce

Špotáková se začala pod vedením Železného připravovat v roce 2010, kdy ukončila po 11 letech spolupráci s Rudolfem Černým.

Jako svěřenkyně trojnásobného olympijského vítěze získala roce 2011 stříbro na mistrovství světa a rok nato v Londýně obhájila olympijský triumf z Pekingu. Loňskou sezonu vynechala kvůli mateřské pauze, letos se vrátila na scénu evropským titulem a posedmé v kariéře vyhrála anketu Atlet roku ČR.

"Chtěla bych především Honzovi velmi poděkovat za léta, která mi věnoval. Jsem hrdá na to, že jsem se mohla pod jeho vedením připravovat a sklízet úspěchy. S trenérem jsme si vždy rozuměli a já jeho názory respektovala," ocenila přínos Železného.

"I v současné chvíli chápu jeho názory na mou přípravu, ale vzhledem k tomu, že chci brát ohledy na svou rodinu a dítě, nemohu akceptovat takový styl přípravy, kterou připravuje trenér. Proto jsme se dohodli, že spolupráci ukončíme," vysvětlila.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 59 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy