20. 10. 2014 17:56
Oštěpařka Barbora Špotáková byla vyhlášena nejlepší evropskou atletkou měsíce září.
Barbora Špotáková.
Barbora Špotáková. | Foto: CPA Eduard Erben

Lausanne - Oštěpařka Barbora Špotáková byla vyhlášena nejlepší evropskou atletkou měsíce září. Dvojnásobná olympijská vítězka vyhrála anketu Evropské atletické asociace (EAA) letos už podruhé, uspěla i za červen, kdy slavila úspěšný comeback na velké akci po mateřské pauze.

Třiatřicetiletá Špotáková v září vyhrála finále Diamantové ligy v Bruselu a své celkové vítězství v seriálu potvrdila nejdelším letošním světovým hodem 67,99 m. Následně s více než dvoumetrovým náskokem triumfovala na Kontinentálním poháru (65,52 m).

Světová rekordmanka a bývalá mistryně světa Špotáková tak v září korunovala úspěšný rok, v němž získala na mistrovství Evropy poslední velké zlato, jež jí dosud chybělo.

Mužským vítězem měsíční ankety se stal estonský diskař Gerd Kanter.