Žhavý katarský písek, týmový trpaslík a zlatá česká euforie. Beachová sezona začala

Žhavý katarský písek, týmový trpaslík a zlatá česká euforie. Beachová sezona začala
Radost Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem.
Ondřej Perušič (s číslem 1 uprostřed) a David Schweiner ovládli čtyřhvězdičkový turnaj Katara Cup v Dauhá. Poprvé v historii vyhrál podnik nejprestižnější série v plážovém volejbale český mužský pár.
Šestadvacetiletí borci získali i obří šek na 20 tisíc dolarů (asi 440 tisíc korun).
Foto: fivb.org
Sport Sport
15. 3. 2021 10:10
Podívejte se na nejlepší snímky z turnaje Světového okruhu v plážovém volejbale v Dauhá, kde v mužské soutěži poprvé v historii prestižní série zvítězil český pár.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy