Plakala celá hala. Dánská házenkářka utrpěla na šampionátu hororové zranění

Sport Sport
5. 12. 2021 16:03
Vážné zranění utrpěla dánská házenkářka Mia Rejová Bidstrupová během utkání světového šampionátu proti Tunisku.

Dánky ve čtvrtečním zápase jasně přehrávaly africké soupeřky, po poločase vedly 16:8. Po dvou minutách druhého dějství si Rejová Bidstrupová vyměnila před tuniským brankovištěm míč se spoluhráčkou Mette Tranborgovou.

Jenže se při tom srazily tak nešťastně, že Tranborgová spadla parťačce plnou vahou na koleno a úplně jí ho prohnula.

Rejová Bidstrupová se v bolestech zhroutila na palubovku a její srdceryvný nářek se nesl halou ve španělském Granollers.

Slzy měla v očích nejen zraněná hráčka, ale i její otřesené kolegyně, protihráčky a diváci. "Plakala celá hala," uvedl maďarský deník Nemzeti Sport.

Těžce zraněnou Rejovou Bidstrupovou dlouho ošetřovali lékaři přímo na hřišti, pak byla převezena do nemocnice.

"Ve zbytku zápasu měly hráčky viditelně myšlenky úplně někde jinde. Oba celky situace zasáhla, některé dánské házenkářky musely být v dalších minutách na lavičce utěšovány," napsala ve zprávě z utkání oficiální stránka Mezinárodní federace házené.

"Bylo to hrozné. Už jenom ten pohled mě neuvěřitelně bolel," přiznal trenér Jesper Jensen v rozhovoru pro stanici TV2. "Všichni jsme hrozně smutní," přidal kouč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Detektivové v pondělí zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které SÚRAO spadá.

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), oznámil Bílý. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela SÚRAO v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele SÚRAO Jana Prachaře v některých tendrech.

Informace Seznam Zpráv o policejním zásahu v sídle správy úložišť potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. "Zásah NCOZ v prostorách SÚRAO mohu potvrdit. Bližší informace k této záležitosti nyní poskytovat nebudeme," sdělil Srnka v textové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy