Svérázná pomsta. Rozzuření fanoušci vtrhli na hřiště a rozmlátili VAR

Sport Sport
2. 11. 2021 7:51
Pořádně zostra dali fanoušci Grémia najevo nespokojenost s rozhodnutím VAR v zápase brazilské fotbalové ligy proti Palmeiras. Po závěrečném hvizdu vtrhli na trávník a budku s monitorem, kam se arbitři chodí dívat na sporné situace, zdemolovali.
Fanoušci Grémia ničí systém VAR | Video: Youtube.com

Klub z Porto Alegre doma podlehl soupeři 1:3 a rozlíceným příznivcům vadila především situace z 86. minuty. V ní Elias Alves vyrovnal na 2:2, jenže sudí po konzultaci se systémem VAR gól neuznal kvůli spornému ofsajdu. 

Ve třetí minutě nastavení pak Breno pojistil hostům vítězství, krátce na to rozhodčí duel ukončil a vzápětí vtrhli rozvášnění fanoušci Grémia na plochu.

Terčem jejich zloby se stal právě VAR. Zařízení zcela zničili, zatímco hráči se rychle schovali v tunelu k šatnám. Od nedokončeného rozhovoru pro televizi tam utekl i záložník Palmeiras Raphael Veiga.

Do ochozů se výtržníci vrátili až po příchodu policejních těžkooděnců. Grémiu nyní hrozí výrazný disciplinární postih.

Podle Ronalda Botelhy Piacenteho z brazilského sportovního tribunálu může dostat klub pokutu v přepočtu až 390 milionů korun a mít zavřený stadion na deset zápasů.

"Stadiony zavíráme pouze ve vážných případech a tohle zjevně vážný případ je," prohlásil Piacente.

Grémio zůstalo po prohře na předposledním místě tabulky brazilské nejvyšší soutěže, Palmeiras jsou druzí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Výbuch sopky v Indonésii má již nejméně 14 obětí, téměř 100 lidí utrpělo zranění

Po výbuchu sopky Semeru na indonéském ostrově Jáva zahynulo nejméně 14 lidí a 98 jich utrpělo zranění, informoval dnes podle světových agentur místní úřad pro zvládání přírodních katastrof BNPB. Původně hovořil o jedné oběti a nejméně čtyř desítkách raněných. Deset lidí, kteří byli po erupci uvězněni v okolí místních dolů, se záchranářům podařilo přesunout do bezpečí.

Semeru je nejvyšší horou na Jávě, měří přes 3600 metrů. V sobotu začala sopka chrlit lávu a popel, sopečná mračna zahalila blízké vesnice a lidé začali z oblasti prchat, píše agentura Reuters. Erupce podle úřadů zničila řadu budov a poničila rovněž důležitý most spojující okres Lumajang a město Malang.

Mezi raněnými jsou podle BNPB dvě těhotné ženy. Z obětí se zatím podařilo identifikovat pouze dvě, uvedl úřad. Většina raněných utrpěla popáleniny. Úřady musely evakuovat asi 1300 lidí.

Taufiq Ismail Marzuqi, který žije v Lumajangu, řekl Reuters, že záchranné práce postupují zoufale pomalu kvůli poničenému mostu a nedostatku zkušeností dobrovolníků. Na videu, které natočil, se policisté a vojáci pokoušeli vyhrabat těla holýma rukama.

Sopka Semeru naposledy vybuchla v lednu, erupce se tehdy obešla bez obětí na životech. V roce 2010 zemřelo při erupci sopky Merapi na ostrově Jáva více než 350 lidí a 400 tisíc lidí muselo opustit své domovy. V Indonésii, která má přes 270 milionů obyvatel, je téměř 130 aktivních sopek. Tato oblast je součástí takzvaného ohnivého kruhu, což je pás kolem zlomových linií v Tichém oceánu s častým výskytem zemětřesení a sopečných erupcí.

Evropské středomořské seizmologické centrum (EMSC) dnes informovalo, že oblast severně od ostrova Halmahera zasáhlo zemětřesení o síle šesti stupňů. Zatím nejsou zprávy o obětech či větších škodách. Halmahera leží asi 2000 kilometrů severovýchodně od Semeru. Indonéské ministerstvo dopravy dnes uvedlo, že erupce nezpůsobila žádné narušení letů, ačkoli piloti dostali upozornění, aby si dávali pozor na padající popel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy