Neuvěřitelné. Lemieux pokousal při zápase NHL soupeře. Má v hlavě vymeteno, zuří oběť

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 12. 2021 10:25
Útočník Los Angeles Brendan Lemieux dostal za kousnutí kapitána Ottawy Bradyho Tkachuka zákaz startu v pěti zápasech NHL. Pětadvacetiletý kanadský hokejista kvůli trestu přijde o 38.750 dolarů (870.000 korun) z platu.
Brady Tkachuk ukazuje zkrvavenou ruku, do níž ho kousnul Brendan Lemieux
Brady Tkachuk ukazuje zkrvavenou ruku, do níž ho kousnul Brendan Lemieux | Foto: Twitter

Lemieux kousnul soupeře do ruky během bitky v sobotním utkání, když se prali vleže na ledě.

Tkachuk pak na trestné lavici ukázal kousanec rozhodčímu, který domácího hráče vyloučil na deset minut a do konce zápasu.

"Je to ostuda. Vždyť už ani děti tohle nedělají. Akorát tak mrňata. Nechápu, co to mělo být. Má v hlavě úplně vymeteno," zlobil se Tkachuk v rozhovoru pro list Ottawa Sun na Lemieuxe.

Při disciplinárním řízení se Lemieux hájil tím, že Tkachuk mohl k poranění ruky přijít, když ho udeřil pěstí do zubů.

"Videozáznam o této verzi události nesvědčí," konstatoval zástupce disciplinární komise.

Při stanovení výše trest komise zohlednila i Lemieuxovu minulost. V roce 2018 dostal dvouzápasový distanc za úder do hlavy floridského útočníka Vincenta Trochecka a loni obdržel stejný trest za zákrok na Joonase Donskoie z Colorada, kterého zranil.

Potyčka v sobotním duelu, který Los Angeles vyhrálo 4:2, dala vzpomenout na 25 let starou bitvu otců obou aktérů Keitha Tkachuka a Claudea Lemieuxe na Světovém poháru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy