Perušič a Schweiner odstoupili z finálového turnaje kvůli zranění

ČTK ČTK
8. 12. 2023 19:03
Perušič a Schweiner odstoupili z finálového turnaje kvůli zranění

Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner kvůli zranění nenastoupili na finálovém turnaji Pro Tour v Dauhá do čtvrtfinálového duelu. Měli se v něm utkat v repríze říjnového souboje o zlato na světovém šampionátu v Mexiku se Švédy Davidem Ahmanem a Jonatanem Hellvigem. Zápas museli skrečovat kvůli zdravotní indispozici Perušiče, který si už před dopoledním posledním zápasem v základní skupině zablokoval krční páteř.

"Ráno před zápasem s Poláky jsem si zablokoval krk. Na ten zápas se to povedlo v rámci možností trošku rozhýbat. Čekali jsme pak až do rozcvičky (před čtvrtfinále), jestli náhodou se to nezlepší, a nezlepšilo. Po poradě s celým týmem jsme se rozhodli nic neriskovat a turnaj ukončit," uvedl Perušič na facebooku Českého beachvolejbalu.

"Naše starší a postarší těla už tak trochu vypověděla funkci po třináctiměsíční sezoně a asi bychom riskovali příliš," řekl Schweiner. "Týmově jsme se rozhodli, že by to nedávalo tolik smysl. Už jsme jedno velké zranění letos měli a začátek příští (olympijské) sezony bude hodně důležitý," řekl Schweiner s připomínkou letních potíží s břišním svalem, které Perušiče připravily o start na mistrovství Evropy.

Do čtvrtfinále Perušič a Schweiner postoupili poté, co v závěrečném utkání ve skupině zdolali Poláky Bartosze Losiaka s Michalem Brylem po skreči soupeře ve druhém setu za stavu 21:17, 5:2. V souboji se od počátku přelévalo vedení na obě strany, Čechy brzdila zkažená podání. Vyrovnaný stav zlomily za stavu 15:15 dva Schweinerovy bloky, set ukončily dvě nevynucené chyby Poláků. Hned zkraje druhé sady přidal Schweiner další tři bloky v řadě, poté si bronzoví medailisté z letošního MS vzali oddechový čas a vzápětí duel skrečovali.

"Mrzí nás, že jsme vyhráli tímto způsobem, protože Poláci jsou naši dobří kamarádi, často spolu trénujeme. Zároveň máme radost z postupu ze skupiny, protože naše výkony tady nebyly úplně ideální a až do posledního zápasu jsme se o postup museli bát," řekl ČTK Perušič.

Nakonec ale i český tým doplatil na zdravotní patálie a start v play off musel vzdát. "Po zápase s Poláky, kdy se ukázalo, že rameno polského blokaře vydrží míň než můj krk, se ta situace ještě zhoršila. Jenom s obtížemi můžu s tou hlavou někam tak trochu pohnout a to je v našem sportu dost limitující," konstatoval sarkasticky Perušič.

Perušič se Schweinerem tak z Dauhá, kde startovalo osm nejlepších párů plus dva na divokou kartu, odcestují s bilancí dvou výher a dvou porážek v základní skupině. Do čtvrtfinále prošli díky lepšímu bodovému poměru oproti Polákům, které sesadili z postupové třetí příčky. Světové trojky startovaly ve finále seriálu počtvrté, jejich maximem je stříbro z předloňska z Cagliari.

Finálový turnaj Pro Tour v plážovém volejbalu v Dauhá:

Muži:

Skupina A: Perušič, Schweiner (4-ČR) - Bryl, Losiak (10-Pol.) 2:0 (17, 5:2 skreč).

Čtvrtfinále: Ahman, Hellvig (3-Švéd.) - Perušič, Schweiner skreč.

 

Právě se děje

Další zprávy