Pekhart se tentokrát netrefil a Borussia Norimberk přejela

25. 1. 2013 22:34
V předehrávce 19. kola německé Bundesligy prohrál Norimberk s Borussií Dortmund 0:3. Do utkání na hrotu útoku hostů nastoupil Tomáš Pekhart.
Blaszczykowski slaví branku do sítě Norimberku
Blaszczykowski slaví branku do sítě Norimberku | Foto: Reuters

Dortmund - Zcela jasnou záležitostí se stal zápas Dortmundu s Norimberkem. Domácí Burussia vyhrála v předehrávce 19. kola Bundesligy 3:0 a dotáhla se na druhý Leverkusen.

Za Norimberk nastoupil na hrotu útoku český útočník Tomáš Pekhart, ale ve své jediné gólovce selhal a nenavázal tak na první jarní zásah z minulého kola.

V 15. minutě totiž nenasměroval ideálně hlavičku těsně před brankářem Weidenfellerem. Místo toho na druhé straně Gebhart fauloval Blaszczykowskiho a sám faulovaný proměnil pokutový kop. Chvíli na to stejný hráč přidal druhý gól a bylo téměř po zápase.

Hosté už se k ničemu vážnému nepropracovali. Naopak v 88. minutě po několika zahozených šancích skóroval Lewandowski a završil tak gólový účet domácích fotbalistů. Dortmund se tak bodově srovnal s Leverkusenem a na první Bayern mu schází ještě devět bodů.