Bundesligové jaro začalo přestřelkou. Čtyři góly nestačily

18. 1. 2013 23:00
Fotbalisté Schalke se radují z jedné ze svých pěti branek. Ty jim málem ale na výhru nestačily | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Schalke hned v prvním kole jarní části bundesligy zastavili sérii šesti zápasů bez vítězství.

Tým z Gelsenkirchenu porazil při debutu kouče Jense Kellera v divokém utkání 5:4 Hannover a posunul se ze sedmého místa na páté.

Schalke po nevydařeném závěru podzimu, který odnesl propuštěním kouč Huub Stevens, slibovalo stíhací jízdu.

Po zisku pouhých dvou bodů z posledních šesti zápasů dnes tým naplno bodoval, nicméně potřeboval na to pět gólů.

Během dvaceti minut padlo 6 gólů

Málo vídaný střelecký koncert přineslo především necelých dvacet minut po přestávce, během nichž padlo šest gólů.

Schalke nikdy v zápase neprohrávalo, ale hosté se drželi stále na dostřel.

Když už se zdálo, že zápas rozhodl na 5:3 dvě minuty před koncem Holtby, znovu snížil nůžkami z hranice pokutového území Diouf. Na vyrovnání už však Hannover nedosáhl.

O góly se na straně Schalke postaralo pět různých střelců, za poražené dvakrát skóroval Maďar Huszti.

Výsledek 18. kola:

Schalke - Hannover 5:4 (44. Farfán, 49. Draxler, 64. Höger, 67. Marica, 88. Holtby - 59. a 68. Huszti, 55. Da Silva Pinto, 90.+2 Diouf).

1. Bayern Mnichov 17 13 3 1 44:7 42
2. Leverkusen 17 10 3 4 33:22 33
3. Dortmund 17 8 6 3 35:20 30
4. Eintracht Frankfurt 17 9 3 5 33:27 30
5. Schalke 18 8 4 6 32:29 28
6. Freiburg 17 7 5 5 24:18 26
7. Mohuč 17 8 2 7 24:21 26
8. Mönchengladbach 17 6 7 4 25:26 25