Orlando porazilo Lakers a snížilo stav finálové série

10. 6. 2009 6:55
Orlando - LA Lakers 108:104
Orlando se vrací do boje o titul
Orlando se vrací do boje o titul | Foto: Reuters

Orlando - Basketbalisté Orlanda využili domácího prostředí k první výhře ve finále zámořské NBA, porazili Los Angeles Lakers 108:104 a snížili tak stav série hrané na čtyři vítězství na 1:2.

Hlavním strůjcem vítězství Magic byla hlavní hvězda týmu Dwight Howard, který nastřílel 21 bodů a navrch přidal celkem 14 doskoků.

Dobře mu však sekundovali také Rashard Lewis s 21 a Rafer Alston s 20 body. V hostujícím týmu byl tradičně nejlepším střelcem Kobe Bryant s 31 body.

Kalifornský tým sice zvládl lépe úvodní čtvrtinu, po níž vedl čtyřbodovým rozdílem, ale Orlando dokázalo ve druhé dvanáctiminutovce kontrovat a v poločase již vedlo 59:54.

Mírný náskok si pak Magic udržovali až do samého závěru. Po snížení Pau Gasola na rozdíl jediného bod se jako zlomový okamžik ukázal koš Lewise na 104:101 a následně pouze jediná proměněná šestka Bryanta.

Půlminutu před koncem proměnil domácí Mickael Pietrus oba trestné hody a ve zbývajícím čase přišlo zoufalství Lakers v podobě čtyř neúspěšných pokusů o trojku.

Dvakrát nedal Bryant, jednou pak Ariza a Fisher. Bryant nakonec uspěl alespoň dvoubodovým doskokem, ale na zvrat bylo pozdě.

Výsledek poté navýšil dvěma úspěšnými šestkami Lewis. Čtvrtý zápas se hraje v noci ze čtvrtka na pátek od 3:00 SELČ opět v Orlandu.