Ve 29 letech skonal trojnásobný vítěz Velké pardubické Peruán. Vyběhal přes 7 milionů korun

17. 8. 2017 10:54
Zdroj foto: ČTK Zdroj foto: ČTK
Ve čtvrtek ráno skonal ve věku 29 let v tréninkovém centru Zámrsk trojnásobný vítěz Velké pardubické Peruán. Během své kariéry vyhrál celkem dvacet dostihů, z toho čtyři rovinové a šestnáct překážkových. Výrazným úspěchem bylo také druhé místo v britském Cheltenhamu (1997). Peruán, kterého vychoval Státní statek Znojmo a byl vnukem jiné legendy Velké pardubické Koroka, během své kariéry svým majitelům vyběhal přes sedm milionů korun. Dostihovou kariéru ukončil v roce 2003. Zprávu o jeho skonu přinesl server Fitmin.cz.
Tak vyhrál Zdeněk Matysík s Peruánem Velkou pardubickou 1998 | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 5 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

před 15 minutami

Jaderný provoz v íránském Natanzu se stal cílem teroristického útoku, prohlásil v televizi šéf íránského jaderného programu

Zdroj: ČTK
Další zprávy