Nymburku nevyšel druhý poločas a prohrál v Lize mistrů s Monakem

23. 11. 2016 22:44
Nymburk prohrál v Lize mistrů třetí venkovní zápas po sobě, v tabulce skupiny je čtvrtý.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Monako - Basketbalisté Nymburku v Lize mistrů prohráli 74:93 na hřišti Monaka. Z venkovních zápasů si tak odvezli třetí prohru za sebou a v tabulce skupiny A jsou na čtvrtém místě s bilancí tří výher a tří porážek.

Český šampion přitom hrál s Monakem dlouho vyrovnanou partii. V úvodní čtvrtině se oba celky střídaly ve vedení, v úvodu druhé části sice domácí utekli na osm bodů, ale Nymburk se rychle dotáhl. A to zejména díky velmi dobře hrajícímu Bryonu Allenovi, autorovi 17 bodů.

Po Allenových dvou trojkách se Nymburk dokonce v úvodu druhé půle dostal na chvíli do vedení, jenže v závěru třetí části naopak slepené trojky na domácí straně znamenaly ztrátu devíti bodů, z čehož už se hosté nevzpamatovali.

Naopak v poslední čtvrtině při snaze o obrat propadli v obraně, inkasovali 32 bodů a jejich ztráta ještě narostla. Zasloužila se o to zejména dvojice na rozehrávce Dee Bost a Zack Wright, kteří dali dohromady 50 bodů.

Na straně Nymburku zápas příliš nesedl největší opoře Howardu Sant-Roosovi. Nejužitečnější hráč týmu duel zakončil jen s pěti body a čtyřmi doskoky.

Další zápas sehraje Nymburk v úterý doma proti Domžale.