Nový král? Joshua zničil Whyta a dal zapomenout na Klička s Furym

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
13. 12. 2015 6:10
Novým britským šampionem těžké váhy se v sobotu v noci stal poslední olympijský vítěz v této váze Anthony Joshua, který v sedmém kole brutálně knockoutoval krajana a přemožitele z amatérského ringu Dilliana Whyte.
Anthony Joshua s tituly britského mistra, šampiona Commonwealthu a Mezinárodního šampion WBC. | Video: www.youtube.com

Londýn - Zapomeňte na pro mnohé nudný zápas Tysona Furyho s Vladimirem Kličkem. Bitva boxerských těžkých vah s podtitulem "Bad Intentions" mezi britskými obry Anthonym Joshuou a Dillianem Whytem totiž okouzlila nejen ostrovní fanoušky.

Před zápasem oba slibovali bitvu jako řemen a svá slova naplnili bezezbytku. Od úvodního gongu se do sebe Joshua a Whyte pustili s vervou zvířat, které jdou po své kořisti. Ostatně druhý jmenovaný si poté, co vyšel ze své šatny, zavyl jako hladový vlk.

Neskutečný úvod zápasu

V prvním kole to několikrát vypadalo, že je Whyte ve velkých problémech, jenže ve druhém dějství stačil jeden kontr z jeho obávané levačky a všechno mohlo být jinak. "Je to těžká váha, byla to válka dvou více jak stokilových chlapů, stane se, že jednu chytíte a dostanete se do problémů. Ale od toho trénujete, abyste se z nich dostal," pronesl po zápase s úsměvem Joshua.

"Věřil jsem v sama sebe. Poslouchal své trenéry. Byl to pouliční boj, užil jsem si to. Byl to těžký zápas, ten nejtěžší možný v této fázi kariéry. Přesně to jsem potřeboval, ale ještě tam bylo hodně chyb, musím na nich zapracovat, abych se opět posunul vpřed," přidal.

Jednu odstranil už během boje s Whytem, se kterým se málem porval ještě v pauze mezi prvním a druhým dějství, kdy z obou stran přilétly údery po gongu a rodák z Jamajky se nezastavil ani ve chvíli, co mezi oba vstoupil ringový Howard John Foster. Tomu nejspíše v tu chvíli nebylo dvakrát dobře po těle...

..Oba kohouty ale zklidnil a "AJ" v dalším pokračování souboje lehce ubral na pohybu a nepřesnosti, zkrátil kombinace a začal si dávat pozor na dlouhé „kontra-capáky“ Whyteho. Ten v tu chvíli ztratil svoji největší zbraň a na rozdíl od soupeře jakoby neměl plán B.

Svěřenec kritizovaného Johnathona Bankse a kamarád Malika Scotta, který jej doprovodil do ringu, postupně přestával být nebezpečný a pomalu odcházel i kondičně. Srdce bojovníka mu ale zůstalo a tak na každý výpad Joshuy reagoval stejnou mincí. Na rozdíl od soupeře ale jeho údery stále méně nacházely cíl.

Joshua dokázal stupňovat tempo

Na konci šestého kola si tak Joshua dovolil i to, že se několika-úderové kombinaci Whyteho vyhýbal s rukama u pasu. Moc dobře věděl, že získává navrch. A zatímco bývalý britský šampion v kickboxu vadl, on jako kdyby získal druhý dech. A v polovině sedmého kola rozhodl…

Tak dlouho ostřeloval tělo a hlavu rivala především direkty, až vytáhl ze svého arsenalu tvrdý pravý hák, který trefil přesně Whyteho spánek a roztančil mu nohy. Po několikasekundovém nahánění po provazech skončil těžce otřesený bijec přezdívaný "The Villain" na zemi v provazech. Ringový Foster se ani nenamáhal s počítáním, konec!

"Musel si sáhnout na dno sil, ale zvládl to. Ukázal, že má nejen talent, ale že je bojovníkem," pochválil krajana a možná budoucího rivala David Haye. "Whyte vypadal na zemi hodně špatně. To se vám holt stane, když se postavíte proti někomu, jako je Joshua, který dokáže držet svoji úroveň po celou dobu zápasu. Každopádně to byl skvělý duel i pro něj, hodně mu ukázal. Odveta? Nějak nevidím důvod, proč by na ni mělo dojít," dodal další britský ex-mistr světa Carl Froch.

A hlasy poraženého? Ty bohužel k dispozici přímo v ringu nebyly. Joshuovi pogratuloval celý jeho tým, Whyte sám nikoliv a po vyhlášení výsledků zmizel. "Jestli si získal můj respekt? Ne. Ne tak docela," neuzavřel s ním příměří ani olympijský šampiona a vice-mistr světa z amatérského ringu, který se nyní mílovými kroky blíží k šanci stát se světovým šampionem i mezi profíky.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy