Nibaliho stáji hrozí pokuta a bude vyšetřována kvůli dopingu

ČTK ČTK
8. 10. 2014 18:38
Pokutu až 100 tisíc švýcarských franků (2,2 milionu korun) může dostat cyklistický tým Astana za to, že se odhlásil ze závodu Kolem Pekingu.
Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali | Foto: Reuters

Paříž - Pokutu až 100 tisíc švýcarských franků (2,2 milionu korun) může dostat cyklistický tým Astana za to, že se odhlásil ze závodu Kolem Pekingu, závěrečného podniku WorldTour. Podle prohlášení mezinárodní unie UCI záleží na rozhodnutí disciplinární komise.

Kazašskou stáj navíc čeká důkladné vyšetřování kvůli dopingu bratrů Iglinských Maxima a Valentina. Právě kvůli jejich pozitivním testům na krevní doping EPO se Astana rozhodla vynechat závod v Číně.

Učinila tak v souladu s pravidly Hnutí pro důvěryhodnou cyklistiku, jehož členové mají striktnější antidopingová pravidla než Světová antidopingová agentura (WADA). Zároveň ale odstoupením z podniku WorldTour porušila regule UCI.

Dopingové případy bratrů Iglinských mohou ohrozit místo Astany mezi 18 elitními týmy v příští sezoně. Licenci už přitom stáj bývalé kazašské hvězdy Alexandra Vinokurova, za kterou jezdí letošní vítěz Tour de France Ital Vincenzo Nibali, obdržela.

"Pozitivní testy dvou jezdců stejného týmu na EPO bere UCI jako mimořádně závažnou věc, která zpochybňuje vedení týmu a jeho vnitřní etiku," uvedla cyklistická unie v prohlášení. "Budeme o tom s týmem jednat a uvidíme, jestli nás uspokojí, co dělají pro to, aby jejich jezdci nedopovali. Také uvidíme, jestli není třeba připojit k jejich licenci nějaké podmínky ve shodě s kodexem WADA," konstatovala UCI.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy