Nejlepší českou biatlonistkou byla zvolena Vítková

Galavečer biatlonistů: Soukalová zpívala, Vítková slavila
... "smetanu" v anketě o nejlepšího biatlonistu uplynulé sezony "slízla" její reprezentační kolegyně Veronika Vítková.
Vítková na piedestalu pro nejlepšího biatlonistu vystřídala Ondřeje Moravce, který loni uspěl díky třem olympijským medailím.
Šestadvacetiletá jilemnická závodnice stála spolu se štafetami třináctkrát na stupních vítězů a v Oberhofu se poprvé radovala z výhry.
Vítková se dočkala gratulací také od ministra financí Andreje Babiše.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK ČTK
19. 5. 2015 22:00
Veronika Vítková se stala podruhé nejlepší českou biatlonistkou sezony.

Praha - Čtvrtá žena uplynulého ročníku Světového poháru Veronika Vítková se stala podruhé nejlepší českou biatlonistkou sezony. Cenu převzala na dnešním slavnostním galavečeru biatlonu v pražském divadle Hybernia. Do Síně slávy byl uveden první český medailista z mistrovství světa Jan Matouš.

Vítková na piedestalu pro nejlepšího biatlonistu vystřídala Ondřeje Moravce, který loni uspěl díky třem olympijským medailím. I letos získal Moravec tři cenné kovy, a to na mistrovství světa, ale hlasující členové biatlonového svazu více ocenili dlouhodobou výkonnost Vítkové. Šestadvacetiletá jilemnická závodnice stála spolu se štafetami třináctkrát na stupních vítězů a v Oberhofu se poprvé radovala z výhry.

Vítková si při přebírání ceny vyslechla od zaplněného sálu dlouhotrvající potlesk a krotila emoce. "Protože jsem to nečekala," řekla se skromným úsměvem. Poprvé ovládla biatlonovou anketu již před šesti lety po juniorském titulu mistryně světa a pátém místě na šampionátu mezi dospělými v Pchjongčchangu.

Trenérem roku byl zvolen Zdeněk Vítek, který ženský národní tým převzal loni po Jindřichu Šikolovi. Ženy pod jeho vedením zaznamenaly velký vzestup - třikrát vyhrály štafetový závod, celkově i hodnocení SP štafet a druhé byly v Poháru národů.

Do Síně slávy vstoupil bronzový ze světového šampionátu v Lake Placid v roce 1987 Matouš. Trojnásobný olympionik, viceprezident Českého svazu biatlonu a šéf klubu SKP Jablonec vyhrál závod SP v roce 1987 a třetí byl v témže roce celkově.

Titul mládežnického talentu si odnesl Mikuláš Karlík, který by jednou mohl navázat třeba na prvního českého medailistu z olympijských her Jaroslava Soukupa. Tomu ale uplynulá zima tolik nevyšla a navíc zmatkoval. Za to, že střílel do cizích terčů a běhal trestná kola, která nemusel, dostal cenu Úlet roku.

V anketě popularity, kterou zorganizoval se svazem portál iDnes.cz, vyhrála štafeta žen. Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Vítková vyhrály tři ze šesti štafetových závodů sezony a od fanoušků obdržely 874 hlasů. Zlatá smíšená štafeta z MS Vítková, Soukalová, Michal Šlesingr a Moravec byla skokanem roku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy