Za vyřazením stála horečka. Kvitová věří v lepší časy

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 9. 2013 8:00
Petra Kvitová vypadla na US Open už ve 3. kole, když podlehla Američance Riskeové 3:6, 0:6.
Petra Kvitová i přes zdravotní problémy proti Riskeové nastoupila, oslabena si však s ní neporadila
Petra Kvitová i přes zdravotní problémy proti Riskeové nastoupila, oslabena si však s ní neporadila | Foto: Reuters

Praha - 3:6, 0:6 od světové hráčky číslo 81. Vyřazení Petry Kvitové z US Open vypadá z pohledu výsledku ostudně.

Jenže česká tenistka nebojovala ve 3. kole posledního grandslamu sezony jen proti domácí Alison Riskeové, ale především sama se sebou. Přesněji řečeno se svým zdravotním stavem.

"Měla jsem horečku, v pátek dokonce 38,1. Den před zápasem ležela v posteli, potila jsem se. Ráno teplota spadla na 37, ale tělo je vyčerpané. Snažila jsem se hrát, snažila jsem se bojovat, ale tělo mi to nedovolilo," řekla po porážce smutná Kvitová.

Nevyšlo to, zřejmě vypadne z elitní desítky

O tom, že by k zápasu nenastoupila, třiadvacetiletá hráčka neuvažovala. Chtěla to i přes nepříznivý stav zkusit. "Věděla jsem, že tam půjdu. Chtěla jsem hrát, zkusit zápas vybojovat. Ale bohužel jsme na to dneska neměla," líčila.

Kvitová udělala 27 nevynucených chyb oproti sedmi soupeřky a neměla brejkbol. "Nemohla jsem hrát dlouhé výměny, maximálně třikrát přes síť, proto jsem se snažila být agresivnější, ale ona se výborně hýbala, dostávala mě pod tlak. Bylo těžké hrát," řekla. Od stavu 3:4 ztratila osm her a ve druhém setu tak dostala "kanára".

Neobhájila loňské osmifinále a pravděpodobně vypadne z elitní desítky žebříku WTA.

Stejná nemoc jako na Wimbledonu?

Nemocná dohrávala Kvitová rovněž na přelomu června a července ve Wimbledonu.

"Myslím, že to je totéž. Byla jsem na testech, jestli to je bakterie nebo virus, a byl to virus. Krk mě nebolí, jen jsem měla vysokou horečku. Je škoda, že to přišlo zrovna na grandslamech, ale to je život a příští rok to snad bude lepší," řekla.

Pro Kvitovou zůstává turnaj ve Flushing Meadows nejhorším grandslamem, nikdy se na něm nedostala přes osmifinále. V Austrálii i na antuce v Paříži hrála shodně semifinále a na trávě ve Wimbledonu slavila v roce 2011 triumf.

Nadějí je nový kondiční trenér

Po turnaji v New Yorku začne Kvitová spolupracovat s novým kondičním trenérem Markem Všetíčkem. Od této nové etapy si česká jednička hodně slibuje.

"Dost se těším. Věřím, že to špatné, co bylo letos a vyvrcholilo tady, už skončilo a že mě čekají už jen lepší časy. K naší spolupráci s Markem se teď upínám," přiznala.

"Opravdu doufám, že nejhorším už mám za sebou. Protože horší už to být nemůže," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy